Назвіть основні напрями зовнішньої політики кримського ханства
Ответы
Ответ:
Зовнішня політика
Васальна залежність Кримського ханства від Османської імперії обумовлювала характер його зовнішньої політики, яка відповідала інтересам турецького султана. Тому кримські хани брали активну участь у походах турецьких султанів проти володінь австрійських Габсбургів та Речі Посполитої.
Найнебезпечнішим своїм противником Кримське ханство вважало Московську державу, тому неодноразово вступало в політичні союзи з Литвою, а згодом з Річчю Посполитою проти Московії. Кримські хани регулярно здійснювали більш або менш успішні походи на землі свого північно-східного сусіда. Своєю чергою, московські царі відправляли послів до Бахчисараю, відкуповувалися подарунками і грошима, водночас не припиняючи спроб відвоювати вихід до південних морів.
Північним сусідом ханства була Річ Посполита, до складу якої входили українські землі. Кордон із Кримським ханством проходив через Степ. Південноукраїнські землі тривалий час залишалися незаселеним Диким Полем, оскільки таке небезпечне сусідство не дозволяло тут жити спокійно. Від набігів ногайських орд та татарів страждали також інші регіони українських земель. Худоба, майно і самі люди ставали їхньою здобиччю. Лише в першій половині XVII ст. з українських земель у рабство татари забрали близько 300 тис. осіб.
Татари виробили досить своєрідну тактику набігів. Коли орда вторглася на українські землі, то спочатку вона два-три дні відпочивала неподалік кордону. Потім об’єднувалися у три загони, що рухалися у різних напрямках. Кожен з них, своєю чергою, також об’єднувався у дрібніші загони, які вирушали певним маршрутом. Підходячи до населеного пункту, татари оточували його з усіх боків, придушували опір, грабували, забирали людей, худобу, майно і, навантажені, відступали, уникаючи зустрічей із козаками.