Предмет: География, автор: Xarizm

Помогите пожалуйста
По теме климат

Приложения:

Ответы

Автор ответа: NoToxicc
0

У екваторіальному поясі переважають вологі екваторіальні повітряні маси. Температури повітря високі (+24... +28 0С). Опадів протягом року (понад 2000 мм) сприяють і пасати, що приносять вологе океанічне повітря.

У Субекваторіальному поясів характерна сезонна зміна повітряних мас. Літній мусон приносить екваторіальне повітря, зимовий мусон – континентальне тропічне. Тому влітку жарко і волого, як в екваторіальному поясі. А взимку температура дещо знижується (20 0С), вологість низька, опадів немає. Такий клімат з вологим літом і сухою зимою називають мусонним. Ростуть листопадні ліси.

У тропічних поясах панують сухі тропічні повітряні маси. Температура влітку дуже висока (35 0С), взимку трохи знижується (20 0С). Дуже велика добова. Тропічний вологий клімат (опадів багато – понад 1000 мм на рік) панує на східних узбережжях материків, які омиваються теплими течіями.

У субтропічних поясах клімат формується під впливом сезонної зміни повітряних мас: влітку – тропічних, взимку – помірних. Континентальний субтропічний клімат – сухий, з жарким літом, прохолодною зимою. На західних узбережжях материків клімат субтропічний середземноморський з жарким, сухим літом і м’якою вологою зимою. На східних узбережжях клімат мусонний (літо жарке, вологе, зима прохолодна, суха). В глибині материка клімат різко континентальний (прохолодне літо, сувора зима, небагато опадів).

У помірних поясах панують помірні повітряні маси і західні вітри, циклони та антициклони. Там добре виражені пори року з додатними температурами влітку і від’ємними взимку. Опадів випадає багато, але розподілені вони нерівномірно: багато на заході материків, мало у внутрішніх районах, достатньо на сході. У поясі сформувалися різні кліматичні області. Континентальний помірний тип клімату (від помірно континентального до різко континентального) поширений у внутрішніх районах материків. На західних узбережжях материків формується морський помірний клімат, на східних – мусонний.

Субарктичному і субантарктичному поясам так само властива сезонна зміна повітряних мас: влітку панують помірні, взимку – арктичні. Літо прохолодне (10 0С) і сире, зима сувора (–40 0С), тривала і малосніжна. Опадів мало – 200 мм на рік. Поширена багаторічна мерзлота – промерзання гірських порід на велику глибину (до 500 м). Морський клімат з прохолодним літом і м’якою зимою спостерігається довкола Північного Льодовитого океану і Антарктиди.

У арктичному (антарктичному) поясі переважають холодні і сухі арктичні (антарктичні) повітряні маси. Температури повітря від’ємні протягом всього року. Опадів дуже мало – 100 мм за рік.

Клімат відіграє важливу роль в живій і неживій природі Землі. Він визначає поширення ґрунтів, рослинності і тваринного світу, стан річок, озер, морів, льодовиків.

Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык, автор: tchernia
Пожалуйста!!!! кто чем может помогите по немецкому. Осталось только на вас надежда
Выразите эту же мысль с помощью um.....zu+infinitiv:

1.Wir machen eine Deutschlandreise.Wir wollen besser deutsch sprechen bnd die deutsche Kultur kennen lernen.
2.Ich lese deutsche Zeitungen.Ich will mehr uber Deutschland erfaren.
3.Mein Freund hort oft Kassetten mit Leidern bnd Gedichten.Tu will eine gute Aussprache haben..
4.Ich besuche gern Museen und Ausstellungen.Ich will mich besser mit der Kunst bekannt machen.
5.Viele Menschen treiben Sport.Sie wollen gesund sein.
6. Anja geht ins Warenhaus. Sie will ein neues Kleid kaufen.
7. Wir faren an die see. Wir wollen dort die Ferien verbringen.

b. Составьте новое предложение. Употребите при этом конструкцию ohne..zu+ infinitive:
1.Der Junge antwortete die Hausaugabe.Er schaute ins Heft nicht.
2.Zwei Jungen sprechen laut im Bus.Sie beachten die anderen Passagiere nicht.
3.Das Mädchen ging an die Lehrerin vorbei. Es begüßte sie nicht.
4Ich Habe die Kopfhörer an und höre Musik, store aber die anderen nicht.
5.Warum geht dieser Schüler zur Prufung? Er wiederholte das Thema nicht.
6. Warum ist dein Freund abgefahren? Er teilte seine neue anderesse nict mit.

c. Образуйте предложения по образцу:
Muster: Bücher lessen-fernsehen
Ich lese Bücher statt ferzusehen.
oder: Ich sehe fern ststt Bücher zu lessen.
1. allein spielen-mit den Freunden sein
2. Rad fahren-zu Fuß gehen
3. ins Geschäft gehen-das Zimmer sauber Machen
4. Beeren sammeln-Pilze suchen
5. Wanderungen Machen-Museen besuchen