Предмет: Химия, автор: 147marinakovalchuk14

Обчисліть масу нітратної кислоти,необхідної для реакції з магній оксидом масою 5г

Ответы

Автор ответа: PROfAnd1t
1

Ответ:

15.75 грам

Объяснение:

Для початку напишем рівняння реакції:

MgO + 2HNO₃ => H₂O + Mg(NO₃)₂

Знайдемо кількість речовини магній оксиду:

n = \frac{m}{Mr} = \frac{5}{40} = 0.125 моль

З рівняння реакції можемо побачити (по стехіометричним коефіцієнтам), що:

1 моль MgO = 2 моль HNO₃

0.125 моль MgO = X моль HNO₃

Звідси:

Х = 0.125 × 2 = 0.25 моль

З формули кількості речовини виразимо масу:

n  = \frac{m}{Mr} => m = n * Mr = 0.25 * 63 = 15.75 грам

Додатково:

Mr - молярна маса;

Стехіометричний коефіцієнт - коефіцієнт перед речовиною.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: 22121970