Чим відрізняється камерно інструментальна музика вид симфонічної
Ответы
Ответ:
У першій половині XX ст. формуються два основні напрями українського симфонізму: лірико-епічний і конфліктно-драматичний. Яскраве втілення вони знайшли у творчості учнів школи Рейнгольда Глієра - Л. Ревуцького (Друга симфонія у трьох частинах) і Б. Лятошинського. Принципи симфонічної поемності розвиваються в музиці С. Людкевича, зокрема у фантазії-поемі «Веснянки» та «Галицькій рапсодії» - музичній пам'ятці січовим стрільцям. Чимало творів для духового оркестру патріотичного звучання для цих оборонців української державності написав Я. Ярославенко (наприклад, «Марш січовиків»).
Вагому симфонічну спадщину залишив видатний композитор Б. Лятошинський. Непересічне значення в історії української музичної культури сучасності мала його Третя симфонія (1955). У ній із філософською глибиною і композиторською майстерністю втілено тему війни і миру через конфліктне зіткнення двох антагоністичних образних сфер: зла, насильства (перша тема) і гуманності, людяності (друга, журлива тема). У чотирьох частинах симфонії основні музичні те-ми-образи розвиваються і зазнають інтонаційно-образного перетворення. Велична й урочиста кінцівка твору символізує перемогу добра над злом.
У 60-80-х роках формуються неофольклорний (М. Скорик, Л. Грабовський, Л. Дичко, Є. Станкович) та неокласичний (Є. Станкович, В. Сильвестров, В. Бібік) напрями симфонічної творчості. Поєднання самобутніх взірців гуцульського фольклору із сучасними виразовими засобами - характерна ознака симфонічного стилю Мирослава Скорика. Наприклад, у «Карпатському концерті» та циклі «Гуцульський триптих» він оркестровими засобами відтворює звучання народних інструментів Карпатського регіону - трембіти, флояри, цимбалів. Водночас використовує сонорні комплекси та інші прийоми сучасної серійної техніки. Такий синтез надає музичній мові композитора самобутнього і неповторного забарвлення.
Значним досягненням української симфонічної музики стали програмні «Симфонічні фрески» Л. Грабовського за мотивами малюнків Б. Пророкова «Це не повинно повторитися», в яких втілено ідею протесту проти війни.