Предмет: Биология, автор: katalasenko95

скласти розповідь про одне з озер смт борівське.
Срочно ПРОШУ ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!!!!!!!!!​

Ответы

Автор ответа: Guccimanez
0

Ответ:

ⓘ Борівське (смт)

Борівське - селище міського типу в Україні, у Сєвєродонецькому районі Луганської області, входить до Сєвєродонецької міської громади. Розташоване біля річки Сіверський Донець, за 9 км від залізничної ст. Переїзна. Населення - 5.73 тис.

                                   

1. Географія

Розташування

Селище розташоване на сході України на межі Донецького вугільного басейну та степом півночі Луганської області. Поблизу стариць Сіверського Дінця в його середній течії. Безпосередньо поблизу знаходяться озера-стариці Лужкове, Зимове, Піщане, Туба, Тубське та з іншої сторони селища озера Ведмеже та Холковське. Площа селища - ;0.88 км². Селище лежить на висоті 52 метри над рівнем моря. Селище оточене лісовими масивами.

                                   

                                   

2.2. Історія Радянські часи

На початку 1920-их років у мешканців селища радянська влада відбирала їжу, що спричинило голод. В історичній науці це називалося Голодомором 1921 - 1923 років. У селян відбиралася земля. Власність селян пішла на будівництво радянського міноносця. На той час селище відносилося до м. Лисичанська. Владою були створені бідняцькі загони, які були направлені на будівництво житла для робітників Лисичанської ДРЕС та заводу "Донсода". У 1922 році була відкрита сільська бібліотека. У 1923 році був відкритий клуб. У грудні 1929 року був створений колгосп "Червоний партизан". За колгоспом закріпили 4 973 га сільськогосподарських угідь. Наприкінці 1930-их років у колгоспі нараховувалося 170 корів, 100 пар робочих волів, 114 коней, понад 2 тис. овець. У 1938-му році село отримало статус селища міського типу. У селищі працювало 5 крамниць, клуб з залом на 350 місць, працювала бібліотека, ФАП, пологовий будинок тощо. Працювала початкова і середня школа, де навчалося 860 учнів. Працювала Борівська вечірня професійно-технічна школа, яка готувала хіміків, слюсарів, електриків. 11 червня 1942 року в село вступили війська вермахту. 1 лютого 1943 року 78-ма стрілецька дивізія Червоної армії захопила селище. У ході відновлення вже у 1944 році були відремонтовані 522 житлових будинки та будівля селищної ради. Відновлений телефонний звязок, проведена радіомережа. У 1948 році селище отримало електроенергію. У 1944 році відкрито фельдшерсько-акушерський пункт, два роки опісля - пологовий будинок. У 1947 році почала працювати лікарня на 10 ліжок. Через рік було закінчено будівництво будівлі поліклініки. У 1948 році була відновлена будівля школи. У 1952 році семирічна школа стала середньою. У 1948 році знову відкрилася бібліотека. У 1950 році на фермах колгоспу було 712 голів великої рогатої худоби, 187 пар робочих волів, 120 коней, 380 свиней тощо. У наступному році відбулося укрупнення колгоспів. Борівський колгосп "Червоний партизан" обєднався з колгоспами сусідніх сіл "Червоний борець" і "30 лет РККА" та став називатися колгоспом ім. Ворошилова. У березні 1959 року колгосп ім. Ворошилова був реорганізований у радгосп "Лісова дача". Він спеціалізувався на виробництві овочів і молока. У його розпорядженні 3 372 га сільгоспугідь, у тому числі 2 236 га орної землі. У 1975 році в радгоспі малося 42 трактора і 33 автомашини. На фермах налічувалося 767 корів, 1035 голів молодняку ​​великої рогатої худоби і 2 300 голів птиці.

                                   

                             

                               

3.1. Економіка Транспорт

Селище повязано приміським Маршрутне таксі сполученням з містом Сєвєродонецьком, селищами Сиротине та Лісна Дача, селом Боброве. Через селище проходять маршрути Сєвєродонецьк-Борівське та Сєвєродонецьк-Боброве. На території селища кілька зупинок громадського транспорту. Через селище проходить траса місцевого значення, яке повязує Сєвєродонецьк з навколишніми населеними пунктами Осколонівка, Боброве, Муратове, Капітанове, Оріхове-Донецьке тощо. Основні міські вулиці асфальтовані. Посередині між селищами Борівське і Сиротине знаходиться аеропорт "Сєвєродонецьк". За 9 км від селища на території Лисичанська розташована залізнична станція "Переїзна".

                                   

4. Освіта і наука

У селищі розташована середня школа № 19. У старших класах організоване навчання за художньо-естетичним профілем. В школі навчається 334 учня. Педагогічний колектив складається з 30 вчителів. Із них 9 - вчителі вищої категорії, стільки ж - вчителі І категорії, 4 вчителя ІІ категорії. Наукові заклади в селищі відсутні.

                                   

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: jasmin25
Предмет: Математика, автор: ALIGI12