Предмет: Химия, автор: ipoddoskin

ЯКИЙ ОБ'ЄМ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ УТВОРИТЬСЯ (Н. У.) ПІД ЧАС ВЗАЄМОДІЇ 500 г КРЕЙДИ, ЯКА МІСТИТЬ 30%, ДОМІШОК, З ДОСТАТНЬОЮ КІЛЬКІСТЮ ЕТАНОВОЇ КИСЛОТИ?​

Ответы

Автор ответа: burdakovavala192
2

Ответ:

Мармур в основному складається з карбонату кальцію CaCO₃

Даний:

m (CaCO₃) = 500 кг

ω (домішок) = 30 %

Знайти:

V(CO₂) 

Рішення:

При взаємодії карбонату кальцію і соляної кислоти утворюється хлорид кальцію і вугільна кислота, яка нестійка: розкладається на воду і вуглекислий газ.

СаСО₃ + 2HCl = CaCl₂ + H₂o + CO₂ ↑

ω (чистий CaCO₃) = 100% - 30% = 70% = 0,7

m (чистий CaCO₃) = 500 кг * 0,7 = 350 кг

n (CaCO₃) = m: M = 350 кг : 100 кг/кмоль = 3,5 кмоль

Коефіцієнти при карбонаті кальцію і вуглекислому газі однаково ⇒ їх кількість речовини дорівнює 3,5 кмоль.

V (CO₂) =  * n = 22,4 м3 / кмоль * 3,5 кмоль = 78,4 м3

Відповідь: 78,4 м3


100ner: Відповідь начебто 23,52л
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: диана23012010
Предмет: Английский язык, автор: Аноним
Предмет: Русский язык, автор: Azara76