Предмет: Українська література, автор: dmytrenkomaxym

Записати 10-12  цитат до характеристики образу Герасима Калитки. У дужках вказати, про яку рису характеру свідчить).

Ответы

Автор ответа: Daninikolaev
0

Ответ:

Цитатна характеристика:

- «…Коли б хоч скоріше, а то жує та й жує, прямо душу з тебе вимотує: хліб з’їдає і час гаїть…»;

- «Ох, земелько, свята земелько — Божа ти донечко! Як радісно тебе загрібати докупи, в одні руки… Приобрітав би тебе без ліку. Легко по своїй власній землі ходить. Глянеш оком навколо — усе твоє; там череда пасеться, там орють на пар, а тут зазеленіла вже пшениця і колоситься жито: і все то гроші, гроші, гроші…»;

- «Я не буду панувати, ні! Як їв борщ та кашу, так і їстиму, як мазав чоботи дьогтем, так і мазатиму, а зате всю землю навкруги скуплю»;

- «Ох, земелько, свята земелько — Божа ти донечко! Як радісно тебе загрібати докупи, в одні руки… Приобрітав би тебе без ліку!»;

- «Їдеш день — чия земля? Калитчина! Їдеш два — чия земля? Калитчина! Їдеш три — чия земля? Калитчина!.. Диханіє спирає…

- «…бере і в свого, і в чужого»;

- «Ой Пузирі! Глядіть, щоб не полопалися, а замість вас Калитку розіпре грошового»;

- «Обікрали… ограбили…Пропала земля Смоковникова!.. Краще смерть, ніж така потеря!»;

Объяснение:

Автор ответа: Olyun4ik
3

Відповідь:

Позитивні риси характеру

«Я буду лежать, то всі будуть лежать» (працьовитий)

«Нехай коней розпряжуть, а збрую зараз однеси в комору, щоб якої реміняки не порізали на батоги». «…ти мізкуєш, ти крутиш головою, де того взять, де того, як обернуться, щоб земельки прикупить, та за думками і не їсться тобі, і не спиться тобі…» (хазяйновитий)

«Ох земелько, свята земелько, божа ти дочечко! Як радісно тебе загрібати докупи, в одні руки… Приобрітав би тебе без ліку» (любить землю).

«Як їв борщ та кашу, так і їстиму, як мазав чоботи дьохтьом, так і мазатиму, а зате всю землю навкруги скуплю». (економний)

«Найшов дурня! Продай воли — бери гроші… не віддаси грошей — давай воли, бо то ж мої, я вже їх купив, я вже не буду править грошей, а воли давай. Так надежніще» ( людина з гарною підпрємницькою жилкою, здатний до ризику)

Негативні риси характеру

«..тут недоїдаєш, недопиваєш, день при дні працюєш, жінка з діжі рук не виймає — і тілько ж всього-на-всього двісті десятин, а то ж, мабуть, і в десять тисяч не вбереш. Не спиться мені, не їсться мені…» (заздрісний)

«Хто ж тепер, куме, не лупить? Лупи та дай». «Коли дасте п'ять процентів, то я поділюся з вами, так уже, для кума». «Ви ударяйте на гроші — гроші всьому голова».(зажерливість)

«І тобі не гріх? Неділя свята, а ти ні світ ні зоря вже й жереш !» «Така з'їжа, така з'їжа, що й сказать не можна! Повірите: з млина привезуть пуд тридцять борошна, не вспієш оглянуться — вже з'їли. Настане день, то роботи не бачиш, а тільки чуєш, як губами плямкають» (скупий).

«Самому страшно, щоб не влопаться… Хіба кума взять у компаньйони?» (боягуз, підступність)

«Що там наука? Забавка дитяча!..» «Я придивився: як тілько вчений, так і голодрабець: ні землі, ні гро-шей, і таки дурень дурнем…» (зневажливе ставлення до освіти)

«У мене в шапці більше розуму, ніж у тебе в голові». « Не з твоєю головою мене вчить…» (зневага до дружини)

Дружина Герасима каже до нього: « І ззамолоду з синяків не виходила, бий і на старість!» (деспотичний, грубий, домашній агресор і тиран)

«Я обманю хоч кого, а мене чорта лисого обманить хто».  «Я не то що, я й жида сьогодня обманив; поки мі-шок розшили — дзвінок, він вийняв пачку, глянув я на неї — гроші… всередині колотиться, а сам думаю, як би його обманить; другий дзвінок — жид зашамотався, бере мішок, не дає… Слово за слово, а тут — третій; я тоді йому тиць замість п'ятьох та тілько три тисячі..» Бонавентура про Герасима каже: «Вас вже не обманеш, ви всякого обманете..» «Обіцянка — цяцянка, а дурневі радість». (хитрість, здатність когось обдурити)

«Хазяйський син повинен шукать хазяйську дочку з приданим, а не наймичку» (марнославний)

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: филюс1234d1s1a1
Предмет: Русский язык, автор: костя0122