Предмет: Химия, автор: Аноним

Вуглекислий газ, утворений внаслідок спалювання бутану об'ємом 2, 36 л (н. у.), пропустили крізь розчин натрій гідроксиду масою 110 г з масовою часткою лугу 20 %. Яка маса солі утворилася? ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО НУЖНО!!!ПОМОГИТЕ ДОБРЫЕ ЛЮДИ!​

Ответы

Автор ответа: queentizitor
1

Відповідь: 26,5 г.

Пояснення:
С₂H₈ + 5O₂ = 3CO₂ + 4H₂O

CO₂ + 2NaOH = Na₂CO₃ + H₂O

n(C₃H₈) = 2,36/22,4 = 0,11 моль

n(CO₂) = 3n(C₃H₈) = 3*0,11 = 0,33 моль

m(NaOH) = 110*0,2 = 22 г.

n(NaOH) = 22/40 = 0,5 моль

n(Na₂CO₃) = 0,5n(NaOH) = 0,5*0,5 = 0,25 моль

m(Na₂CO₃) = n*M = 0,25*106 = 26,5 г.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: hellinal