Предмет: Физика,
автор: artempodkurmakemoney
У посудині об’ємом 1,5 л міститься 2 кг метану (СН4), який спричиняє тиск 1 атм. Визначити середню кінетичну енергію руху молекул.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
V = 1,5 л = 1,5·10⁻³ м³
m = 2 кг
M = 17·10⁻³ кг/моль
p = 1 атм = 1·10⁵ Па
______________
<Eк> - ?
По основному уравнению МКТ:
p = (2/3)·n·<Eк>
Количество вещества:
ν = m / M = 2 / (17·10⁻³) ≈ 118 моль
Число молекул:
N = ν·Nₐ = 118·6,02·10²³ ≈ 7,1·10²⁵
Концентрация:
n = N / V = 7,1·10²⁵ / (1,5·10⁻³) ≈ 4,7·10²⁸ м⁻³
Тогда энергия:
<Eк> = (3/2)·p /n = 1,5·1·10⁵ / (4,7·10²⁸) ≈ 3,2·10⁻²⁴ Дж
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: zhekakorol04
Предмет: Английский язык,
автор: anara26
Предмет: Английский язык,
автор: pogosyan65
Предмет: Английский язык,
автор: 45597
Предмет: Химия,
автор: peek0303