Предмет: Українська література, автор: polinapinkova

як ставиця тарас бульба до дружини ​

Ответы

Автор ответа: usecodenemorty
1
Найкраща відповідь
Образ дружини Тараса Бульби - один з найтрагічніших образів в літературі. У повісті всього лише кілька епізодів присвячено цьому образу, але навіть ця обставина тільки підкреслює трагедію. У неї немає навіть імені, "стара" - Так кличе свою дружину Тарас.

І тут я хочу зробити відступ від теми. Це пояснить мою позицію оцінки образу дружини Тараса Бульби.

Якщо взяти літературу 15-го століття, і тим більше 17-го, то в літературі того часу я не знайшла такого трагічного жіночого образу. І це, на мій погляд, спростовує твердження, що "такий був час". Так жінка того часу в політичному питанні була безправною. АЛЕ ставлення до жінки не було таким страшним і нелюдським. І література того часу тому підтвердження. 15 століття - це століття лицарства! Це твори Джованні Боккаччо, Жана Фруассара, Франческо Петрарки. Жінка в сім'ї навіть обожнювали, вона була музою. І з її материнськими почуттями вважалися!

І в російській літературі 15 століття жінка - мати шанували. Епіфамій Премудрий, Іван Чорний, Афанасій Нікітін: ні у одного з них немає такого трагічного опису долі жінки. Це НЕ ЧАС таке. Це переконання Тараса Бульби такі, це ЙОГО ставлення до матері своїх дітей. Вона народила йому синів, і він їх любив, безумовно. Але ставлення до дружини, з чисто людської точки зору - це характеристика характеру Тараса Бульби, але ніяк не загального ставлення до жінки.

Звичайно не можна заперечувати безправ'я жінки того часу, вони ніяк не могли вплинути на ситуацію з війною, ні дружина Тараса, ні панночка, яка любила Андрія, молодшого сина Тараса. І все таки про кохання Тараса Бульби до дружини не може бути й мови.

Читати рядки повісті про матір гірко і боляче. Її почуття, які вона не може висловити, висловлені автором. Іноді пишуть критики, (по моєму не замислюючись), що дружина любила Тараса. Не думаю. Вона любила дітей, але була настільки забита чоловіком, настільки принижена їм, що навіть плакати в його присутності не сміла, не те що заперечити.

І часом таке ставлення до жінки можна пояснити тільки МОЖЛИВІСТЬ такого поводження з нею. Жінки залежали від чоловіків (батьків, чоловіків). Але це не означає, що всі ставилися до своїх дружин і матерям так, як Тарас Бульба. І сини " навчалися " батьком такого ж відношенню, тільки ось Андрій не став таким, як батько. Він умів любити. І до матері в таємниці, він відноситься зовсім по іншому, але не може цього показати, батько не зрозуміє. У наш час це назвали б "сімейним деспотизмом".

Звичайно, це моя особиста точка зору.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: mturysbek607
Предмет: Английский язык, автор: anjela8686