Помогите! 1. Які обставини зумовили появу Валуєвського циркуляра 1863 р.? Що мав на увазі Валуев, говорячи про «теперішнє тривожне становище суспільства»? 2. Про що свідчить той факт, що Валуев у своєму листі не використовує термін «український», а послуговується словом «малоросійський»? 3. На основі аналізу наведеного листа Валуєва охарактеризуйте мотиви, якими керувалася російська влада, забороняючи використання української мови. 4. Які аргументи наводив царський міністр Петро Валуев, доводячи, що «ніякої окремої малоросійської мови не було, не має і не може бути»? 5. Чому царська влада особливо боялася поширення серед українців освіти на рідній мові? Про які «політичні наслідки» поширення української мови говорив міністр Валуев? 6. Наскільки обґрунтоване наукою твердження П. Валуева, що мова, якою послуговується «простолюд, є та ж російська, тільки зіпсована впливом на неї Польщею»? 7. Що мав на увазі Валуев, говорячи про «сепаратистські задуми», пов’язані з поширенням в народі української книги? Чому він говорив, що ці задуми «ворожі для Росії і згубні для Малоросії»?
Ответы
Ответ:
извени есть только на 4
Объяснение:
Причиною появи Валуєвського циркуляру вважають Січневе повстання 1863 року, (в якому до поляків, литовців і білорусів приєдналася і частина українців) і польське повстання 1863-1864р.та побоювання правлячих кіл Російської війни нового спалаху національно-визвільної війни. Царські чиновники вважали що будь-які дії, спрямовані на пробудження національної свідомості українців, небезпечні для майбутьної імперіі.
Іншою причиною називають переклади на українську мову чотирьох Євангелій, надіслані на розгляд Синоду для отримання дозволу на друк відставним інспектором Ніжинського ліцею Пилипом Морачевським.
Також одним із мотивів видання циркуляра стали підозри царської влади, що публікації книг українською мовою стимулюють зростання сепаратистських, пропольських та антицарських настроїв.
Сам Валуєв мотивував свої дії тим, що "приверженцы малороссийской народности обратили свои виды на массу непросвещенную, и те из них, которые стремятся к осуществлению своих политических замыслов, принялись, под предлогом распространения грамотности и просвещения, за издание книг для первоначального чтения, букварей, грамматик, географий и т. п.
Дію Валуєвського циркуляру було розширено так званим Емським указом імператора Олександра ІІ (1876 рік), який практично повністю забороняв видання і ввезення на територію імперії книг українською мовою, бо розвиток Наддніпрянській Україні у другій половині 19ст. непокоїв правлячі кола Російської імперії, які намагалися припинити культурно-просвіттницьку діяльність українсько інтелігенції. У прессі збільшилися кількімть статей де йшлося про те, що не існує ані української мови, ані нації, а українців звинувачували у сепаратизмі та у спробах розвалити імперію.
Заборону скасували лише в 1905 році, коли Російська академія наук визнала, що українська мова є самостійною і окремою від російської.
Тому можна сказати що сутність Валуєвського циркуляра полягала в забороні не Української мови, а її використання як мови науки та культури.Її можна було вживати як простонародну говірку-в єтнографії, фольклористиці, літературі тощо. Заборона видання навчальної то релігіозної літератури українською мовою мала позбавити український рух можливості поширювати свої ідеї в народі й не дати йому освідомити свою самобутність
Про що свідчить факт того, що Валуєв використовує термін «малоросійський», а не український
Факт того, що Валуєв у своєму листі не використовує термін «український», а послуговується словом «малоросійський» свідчить про те, що він вважав Україну окраїнною землею Російської імперії
Характеристика мотивів якими користувалася російська влада
На мою думку, як я вже й писав вище, влада забороняла не мову, а її трактування у народі через науку та культуру. Тобто вона залишалася розмівною, але не мала права видаватися у релігіозних та навчальних закладах( у книжках, школах, церквах, бібліях тощо)
Мотиви царського міністра Валуєва при доводі що : «ніякої окремої малоросійської мови не було, не має та не може бути»
Царський міністр Петро Валуєв доводив свою концепцію о тому що «ніякої окремої малоросійської мови не було, не має і не може бути» через те, що цього нібито хотіл народ «це обумовлювалося нібито бажанням самих українців» які, за словами Валуєва казали що «мови української не було і не може бути». Із цього й витикає що Валуєв у своєму листі не використовує термін «український», а послуговується словом «малоросійський», бо вважає її окраїною російської імперії