Предмет: История, автор: sunone1094

порівняйте шлюбно-сімейні традиції в 19 столітті на українських землях та в країнах європи

Ответы

Автор ответа: liudmilla87
0

Ответ:

До початку індустріалізації більшість сімей були виробничими осередками, вони обробляли землю або займалися ремеслом. До створення власних репродуктивних сімей люди, як правило, входили до складу інших сімей, з членами яких разом жили і працювали. Вибір майбутнього чоловіка зазвичай визначали не любов і романтичні захоплення, а соціальні та економічні інтереси, 366 диктували необхідність безперебійного функціонування сімейного виробництва і турботи про утриманців. Лендлорди часто прямо втручалися у вибір шлюбних партнерів своїх орендарів, оскільки були зацікавлені в тому, щоб роботи на їхніх земельних володіннях велися ефективно. Для Центральної Європи було типовим, що людина, що виявила бажання вступити в шлюб, мав отримати дозвіл у лендлорда. Безземельним біднякам, які мали мало шансів придбати будинок або ферму, іноді заборонялося вступати в шлюб.Багато соціологів зазвичай вважали, що в середньовічній Європі панівною формою була розширена сім'я, але останні дослідження показали, що звичайною формою була все-таки нуклеарная сім'я, принаймні, в західній частині континенту. Домашні господарства були більші, ніж зараз, але це розходження пояснюється швидше наявністю слуг, а не родичів. В Англії XVII-XIX століть середній розмір сім'ї становив 4,75 человека4). В даний час цей показник дорівнює 3,04. Розширені сім'ї, мабуть, мали набагато більш важливе значення у Східній Європі і в Росії.

У сучасній сім'ї діти ростуть будинки і продовжують жити в ньому, поки відвідують школу. Отримання роботи є ознакою отримання статусу дорослого і, як правило, веде в найближчому майбутньому до укладення шлюбу і утворення окремого домашнього господарства. Такий порядок речей не був типовим для середньовічної Європи. Діти зазвичай починали допомагати батькам з семи-восьмирічного віку. Ті ж, хто не брав участь в домашньому виробництві, часто покидали рідну домівку в ранньому віці: займалися домашньою працею в інших сім'ях або віддавалися в підмайстри. Ті, хто йшов працювати в чужі будинки, могли вже ніколи знову не побачити своїх батьків.

У середньовічній Європі чверть або навіть велика частина всіх дітей вмирала в перший рік життя (сьогодні - менше 1%). На нестабільність складу сім'ї в порівнянні з теперішнім часом (незважаючи на високий рівень розлучень в XX столітті) впливали також і інші фактори. Основною причиною смертності були хвороби; жінки часто вмирали від пологів. Рівень смертності (число померлих за рік на тисячу осіб) був значно вище, ніж зараз.

Похожие вопросы