Предмет: История, автор: nikablazun

Чим правління династії Хань відрізнялося від правління династії Цинь?

Ответы

Автор ответа: mariiamariia2008
1

Відповідь:

221 р. до н.е. - об’єднано весь Китай. Відтоді почала своє існування єдина загальнокитайська імперія Цінь. ЇЇ за­сновник

прийняв титул Цінь Шихуанді, тобто «Перший імператор династії Цінь».

Його правління відзначилося важливими об’єднувальними реформами.

Територія держави була поділена на 36 областей на чолі з намісниками.

Імператор сприяв створенню добре розвиненої мережі доріг і каналів.Піддані віднині повинні були користуватися єдиноюмоне­тою і мірами ваги, мали єдині закони.Однією з головних реформ стало вироблення єдиної для всього Китаю ієрогліфічної системи письма.Щоб захистити країну від спу­стошливих набігів кочовиків, імператор відновив будівницт­во Великої Китайської стіни. Довжина цієї величної спору­ди, що стала символом Китаю, близько 6350 км, а висота - від 6 до 10 м. Через кожні 2-3 км зводили могутні вежі. По верхів’ю стіни фактично про­лягав кам’яний шлях - настільки широкий, що тут легко могли роз’їхатися дві колісниці. Будівництво велося силами 300-тисячної армії, якій допомагали в’язні, раби і селяни. Багато людей загину­ло від виснаження і непосильної праці. Для за­вершення цього небаченого в історії будівництва знадобило­ся кілька століть.220 р. н.е.Серед помічників нового пра­вителя Лю Бана було багато вчених.За їхніми порадами він пішов на деякі поступки,відмінивши криваві закони та припинивши великі збиткові будівництва.

Суворе правління першого ім­ператора, високі податки та повинності виснажили насе­лення країни. Тому невдовзі після його смерті спалахнуло велике народне повстання. Одним із вождів повстанців став сільський староста Лю Бан. Він скинув останнього представника династії Цінь і заснував нову династію Хань, яка правила Китаєм кілька століть - із 202 р. до н.е. до Багатьох рабів відпустили на волю.

Для селян у20 разів був змен­шений земельний податок.У народну власність передали заповідні ліси, парки та во­дойми, що раніше належали ціньським правителям. Імператор провів реформи в армії. Він створив легку рух­ливу кінноту. Для збільшення її чисельності були відкриті нові кінні заводи.У прикордонних районах з’явилися військові поселення, утворивши захисну смугу від нападу ззовні.Для торговельного обміну бу­ло прокладено Великий шов­ковий шлях. Каравани верблюдів долали його за один-два роки. Цим шляхом китайці доставляли на Захід шовк, метали, ремісничі виро­би, а назад завозили коней, пурпурові тканини, скло, вовняні й ювелірні вироби, продукти. Саме таким чином до країни потрапили квасоля, гранат, виноград.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: Gulnur050883
Предмет: Алгебра, автор: nastya161741
Предмет: Биология, автор: ggwpanime