Човен плив проти течії річки 6 годин зі швидкістю 12км/год , а на зворотний шлях він затратив 4 години . З якою швидкістю човен подолав зворотний шлях ?
Ответы
Ответ:
18 км/год
Пошаговое объяснение:
Знайти з якою швидкістю човен подолав зворотній шлях.
Зворотній шлях човен плив за течією. Шлях,який подолав човен проти течії та за течією однаковий.
Позначимо швидкість проти течії як V₁ , а за течією як V₂.
За умовою дано :
Час проти течії ( t₁ ) - 6 годин
Час за течією ( t₂ ) - 4 години
Швидкість проти течії (V₁) - 12 км/год
Швидкість за течією (V₂) - ? км/год
Ввідстань ( S ) - однакова
Формула швидкості :
V = S : t
Звідси можемо знайти відстань :
S = V · t
Оскільки відстань , яку подолав човен однакова , то можемо скласти формулу :
V₁ · t₁ = V₂ · t₂
Підставивши наші значення отримаємо рівняння :
6 ·12 = 4 · V₂
4 · V₂=72
V₂ = 72 : 4
V₂ = 18 км/год була швидкість човна за течією
Отже, зворотній шлях човен подолав зі швидкістю 18 км/год