Предмет: История, автор: andrsir34

як ярослав мудрий у своєму заповіті намагався перешкодити боротьбі за владу між своїми нащадками


dashasurzhanskaya: А кто правда?

Ответы

Автор ответа: vasylstarlys
5

Сини Ярослава мали князювати в них за принципом родового старшинства, передаючи владу від старшого брата до наступного за віком, що спричиняло переміщення всіх князів з одного володіння до іншого. За задумом Ярослава, кожен князь мав можливість із часом стати великим князем київським. Його старший син Ізяслав отримав великокнязівський престол, Київську й Новгородську землі, Святослав — Чернігівську землю, Білу Вежу і Тмуторокань (сучасна Тамань), Всеволод — Переяславську та Ростово-Суздальську землі, Ігор — Волинську землю, В’ячеслав — Смоленську землю, онук Ярослава Мудрого Ростислав — «червенські міста» і Галицьку землю.

Автор ответа: xbobaxx0
1

Ответ:

Ярослав Мудрий уклав політичний заповіт щодо спадкування влади своїми синами. Ярослава перед смертю з синами, де він говорить про необхідність мирного співжиття між ними по його смерті та умови наслідування ними центральної влади в Києві.

Згідно заповіту Ярослава, кожен князь отримував уділ і мав можливість стати великим князем київським по смерті князя київського князя (старшого з його синів).

Старший Ізяслав отримував великокнязівський престол, Київську й Новгородську землі, Святослав - Чернігів,

Білу Вежу і Тмуторокань, Всеволод - Переяслав та Ростово-Суздальську землі, Ігор - Волинь, В’ячеслав - Смоленську землю, онук Ярослава Мудрого Ростислав - «червенські міста» і Галицьку землю.

Проте такий розподіл влади теж виявився недосконалим, адже привів в майбутньому до боротьби між племінниками і дядьками за князювання.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: angelinashigareva