381 I. Спишіть речення. Над кожним прикметником скорочено надпишіть його групу за значенням. Підкресліть прикметники, які перейшли з однієї групи в іншу. 1. І в небі жайворон співа, мов струмінь з срібною водою 2. Поволі, широко ступає Мартин і чавун- ною жменею розсипає бурштинове* зерно.3. Весня- ний вечір, зорі дикі. В калюжах грозяна вода.4. Хвиля сорому за себе, за свою ведмежу незграбність залила Федоренкові обличчя гарячим рум'янцем.5. Ольга спить, закутана в теплу ведмежу шубу.
помогите даю много баллов!!!
Ответы
Прикметники в українській мові поділяються за значенням на якісні, відносні та присвійні.
Присвійні прикметники утворюються завдяки суфіксів -ов-, -ів-, -ев-, -єв-, -їв- та вказують на приналежність певного предмету певній особі.
Якісні прикметники означають певну властивість, яку ми можемо виміряти, вони є єдиними, які можуть брати участь у ступенях порівняння прикметників.
Відносні прикметники означають відношення предмету відносно інших предметів та не бере участь у ступенях порівняння прикметників.
1. І в небі жайворон співа, мов струмінь з срібною (відносний) водою. 2. Поволі, широко ступає Мартин і чавунною (якісний) жменею розсипає бурштинове (якісний) зерно. 3. Весняний (відносний) вечір, зорі дикі (якісний). В калюжах грозяна (відносний) вода. 4. Хвиля сорому за себе, за свою ведмежу (якісний) незграбність залила Федоренкові обличчя гарячим (якісний) рум'янцем. 5. Ольга спить, закутана в теплу (якісний) ведмежу (відносний) шубу.
Із якісного в відносний перейшов прикметник "ведмежий".