Предмет: Право, автор: aslgrow3

Семенова звернулась у суд з позовом до свого чоловіка про поділ майна. Дружина зазначила, що автомобіль, який відповідач придбав до реєстрації шлюбу, старий і на його ремонт було витрачено коштів значно більше ніж він коштував на час придбання, тому його слід визнати спільною сумісною власністю і включити до поділу. Чоловік пояснив, що автомобіль належав йому до укладання шлюбу, а тому є його особистою власністю і поділу не підлягає.
Охарактеризуйте режим спільної сумісної власності подружжя.
Чи підлягає позов задоволенню та чи підлягає поділу автомобіль?

Ответы

Автор ответа: lutvinuk
2

Статтею 60 Сімейного кодексу України визначено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

майно, придбане за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);

прибутки отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші доходи);

речі придбані одним із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

Зазначений перелік не є вичерпним. Так, якщо майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості в наслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Ця теза тут застосуванню не підлягає, оскільки ремонт старого авто не збільшувало його фактичної вартості, тому навіть у разі спору автомобіль не може бути включений до поділу. Сам позов буде задоволений, якщо будуть виконані всі умови, зокрема не порушена позовна давність. І при цьому буде підлягати поділу лише майно, з наведеного вище переліку.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: elf020206