Предмет: Право, автор: arakelyand334

Механік ПП «Колесо» Боснюк був відсутній на робочому місці упродовж першої половини робочого дня. У пояснювальній записці, яку від нього зажадав директор підприємства, Боснюк пояснював, що на прохання Іванова, іншого механіка цього ж підприємства, він допомагав у ремонті екскаватора на його робочому місці в сусідньому гаражі. Наступного дня було видано наказ про звільнення Боснюка за прогул. Вважаючи звільнення незаконним, Боснюк звернувся до суду з позовом про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного простою.
Визначте підстави припинення трудового договору за ініціативою роботодавця.
Яке рішення можна ухвалити в даній ситуації?
Распишите нормально пожалуйста​

Ответы

Автор ответа: lutvinuk
1

Ответ:

Підстави для звільнення працівника за ініціативою роботодавця (через вину працівника)

Звільнення з ініціативи роботодавця може відбутися через вину працівника: невиконання ним трудових обов'язків та порушення трудової дисципліни.

Згідно зі ст. 40 КЗпП, роботодавець має право звільнити працівника через наступні підстави, пов'язані із виною працівника:

систематичне невиконання трудових обов'язків без поважних на це причин (п.3 ст. 40 КЗпП);

зафіксований прогул, тобто відсутність працівника на роботі понад 3 години протягом одного робочого дня (п.4 ст. 40 КЗпП);

появу на робочому місці в нетверезому стані або в стані наркотичного сп'яніння (п.7 ст. 40 КЗпП);

розкрадання майна роботодавця (п.8 ст. 40 КЗпП);

одноразове грубе порушення трудових обов'язків (п.1 ст. 41 КЗпП). Така причина звільнення може застосовуватись тільки до директорів, керівників підприємств, його філій та підрозділів та їх заступників, головних бухгалтерів та їх заступників;

через винні дії керівника, що призвели до несвоєчасної виплати заробітної плати (п.11 ст. 41 КЗпП);

повторне порушення законодавства у сфері ліцензування та видачі дозвільних документів (ч.2 ст. 41 КЗпП).

Объяснение:

Тут роботодавець обгрунтовує звільнення з посиланням на п.4 ст. 40 КЗПП, але щоб довести законність цього рішення потрібно надати законодавче визначення поняття місце роботи та робоче місце. Але КЗпП на сьогодні не містить ані визначення місця роботи, ані визначення робочого місця. Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку (ст. 93 Цивільного кодексу України).

За загальним правилом місцезнаходження підприємства, установи, організації (далі — підприємство) збігається з місцем його виробничої діяльності. Але на деяких підприємствах з особливим характером роботи місце їх знаходження не збігається з місцем розташування об’єктів і територій, на яких фактично трудяться працівники, тобто дільниці можуть бути розташовані за межами населеного пункту, в якому знаходиться офіс підприємства.  

Розглядаючи цю ситуацію можна зрозуміти що місце роботи Боснюка збігається з місцем розташуваня підприємства, тому "de facto" Боснюк знаходиться на робочому місці, через що його звільнення є незаконним

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Предмет: Английский язык, автор: alinaa959
Помогите пожалуйста, правильно перевести

Ex 37. Translates into English

1. Войдя в комнату, он увидел Анну там, где ее оставил. 2. Я заметил, когда вошел, что кто-то забыл свой зонтик на крыльце. 3. Он не прочел и полкниги, как заявил, что она ему не нравится. 4. Когда гости ушли, она вошла в гостиную и выключила свет. 5. Она сидела на диване и думала, почему еще не пришло письмо от отца. 6. Дождь прекратился, но в воздухе был еще легкий туман. 7. Я не знала, когда он ушел. 8. Он не помнил его имени и не помнил, чтобы встречал его когда-либо раньше. 9. Мы ехали часа два, когда наконец увидели озеро. 10. Прошло некоторое время, прежде чем они поняли, что ему нечего было сказать. 11. Приехав домой, он узнал, что его сестра только что ушла. 12. Когда экспедиция вернулась, они рассказали, что они видели в Арктическом регионе. 13. Она закончила паковать вещи к тому времени, когда ее сестра постучала в дверь. 14. Последние дни было очень холодно, но снег не шел. 15. Когда все ушли, она подошла к телефону и быстро набрала номер. 16. Когда родители вернулись, я показала им, что я сделала. 17. Мама пыталась успокоить меня после того, как вы ушли. 18. Я удивился тому, какие успехи она сделала, учитывая, как мало времени прошло с тех пор, как я видел ее в последний раз. 19. Не успел он подойти к двери, как встретил своих школьных друзей. 20. Он опять вернулся в Москву, где жил с родителями в детстве. 21. Когда они наконец расстались, он вернулся в комнату и пошел прямо к столу. 22. Было гораздо холоднее, чем она предполагала. 23. Я знал, что они встречались еще до войны. 24. Когда все ушли, я осторожно закрыл дверь. 25. Когда рассвело, еще дул штормовой ветер, но снег прекратился.