202 1. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть гра- матичні основи. Побудуйте схеми речень. 1. Уночі як Чумацький Шлях сріблисту куряву простеле вийди на Дніпро! (П. Тичина). 2. Та в порожнечі нам блукати аж поки ми тягар того хреста донесемо до нашої Голгофи (І. Качуровський). 3. Поранилась, скривилася хмаринка коли із вітром юним пустувала й на заході шовко- вою хустинкою кривавий пальчик тихо витирала (Г. Дудка). 4. Щойно за Дніпром виткнулося сонце в Січі раз і вдруге і втретє стрельнула гармата (П. Панч). 5. Тільки-но вдарять у лісі морози засинають у бaрлогах вед- меді (І. Соколов-Микитов). 6. Щоразу коли я дивлюся на зелені мережива полезахисних лісосмуг на ланах мені пригадуються радісні години нашої праці (В. Сухомлинський). II. Обгрунтуйте написання слів з великої букви в реченнях вправи.
Ответы
Объяснение:
1. Уночі, як Чумацький Шлях(Чумацький Шлях- підмет) сріблисту куряву простеле(куряву простиле- присудок), вийди на Дніпро! [..., (як ...], ...]!
2. Та в порожнечі нам блукати(блукати-присудок), аж поки ми(ми-підмет) тягар того хреста донесемо(донесемо-присудок) до нашої Голготи. [...], (аж поки ...).
3. Поранилась(поранилась-присудок), скривилася(скривилася-присудок) хмаринка(хмаринка-підмет), коли із вітром юним пустувала(пустувала-присудок) й на заході шовковою хустинкою кривавий пальчик тихо витирала(витирала-присудок). [...], (коли ...).
4. Щойно за Дніпром виткнулося(виткнулося-присудок) сонце(сонце-підмет), в Січі раз і вдруге і втретє стрельнула(стрельнула-присудок) гармата(гармата-підмет). (Щойно ...), [...].
5. Тільки-но вдарять(вдарять-присудок) у лісі морози(морози-підмет), засинають(засинають-присудок) у барлогах ведмеді(ведмеді-підмет). (Тільки-но ...), [...].
6. Щоразу, коли я дивлюся на зелені мережива полезахисних лісосмуг на ланах, мені пригадуються радісні години нашої праці. [..., (коли ...), ...].