Предмет: Химия, автор: nastya01panteleeva

Помогите пожалуйста!!!
До міді додали концентрований розчин нітратної кислоти. Мідь прореагувала
з кислотою з утворенням синього розчину купрум(ІІ) нітрату та виділенням буро-
го газу нітроген(ІV) оксиду та води. Склади рівняння цієї окисно-відновної реакції.
Добери коефіцієнти, застосувавши метод електронного балансу. Обчисли масу міді,
потрібну для одержання купрум(ІІ) нітрату кількістю речовини 3 моль.​

Ответы

Автор ответа: nikolaygr
5

Відповідь:

Cu+4HNO3 - Cu(NO3)2+2NO2+2H2O

Cu⁰-2e=Cu⁺²║1

N⁺⁵ +1e  =N⁺⁴║2

M(Cu)=64г/моль

n(Cu):n(Cu(NO3)2)=1:1

n(Cu)=3моль

m(Cu)=3*64=192г

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: 8136529