чим дикий їжак відрізняеться від інших?
Ответы
Ответ:
тим що він сам шукає собі харчі і він не пристосований до людини
Ответ:
звичайний їжак (Європейський їжак) (лат. Erinaceus europaeus) – один з найпоширеніших видів їжаків. Довжина тіла їжака становить 20-30 см, хвіст виростає до 3 см, вага – близько 800 г. Голки їжака мають довжину не більше 3 см, забарвлення буро-коричнева з темними поперечиною. Забарвлення морди, кінцівок і черева може бути темним або жовто-білим. Звичайний їжак – це типовий мешканець рідколісся, рівнин і парків на території Західної та Центральної Європи, Великобританії, скандинавських країн, западносибирского регіону, північного заходу Європейської частини Росії і Казахстану. Линька звичайного їжака йде повільно, в осінній або весняний період. Змінюється кожна третя голка. Ростуть голки близько року і навіть трохи довше.
Вухатий їжак (Лат. Hemiechinus auritus) відрізняється довгими вухами, часом виростають до 5 см в довжину. Представники виду маленькі, розмір їжака досягає від 12 до 27 см в довжину, маса становить 430 м Голки їжака вухатого мають довжину від 1,7 до 1,9 см. Вухасті їжаки в разі небезпеки рідко згортаються в клубок, намагаючись рятуватися втечею. Цей вид їжаків воліє сухі степи, пустелі і напівпустелі, де тримається сирих ярів і занедбаних ариків. Ареал проживання охоплює Африку, Малу і Середню Азію, Індію, Казахстан, Монголію і Китай. У Росії вухатий їжак мешкає в районах Поволжя до Уральських гір. Вухаті їжаки харчуються комахами, ящірками, жабами, жуками, мурахами, дрібними птахами, ягодами, насінням, фруктами.
Східноєвропейський їжак (Лат. Erinaceus concolor) нагадує європейського їжака, але забарвлення передній частині шиї і живота набагато світліше вовни на голові і боках. Дорослі особини виростають до 35 см в довжину, а вага їжака в літній період може досягати 1,2 кг. Східноєвропейський вид їжаків поширений в Австрії, Німеччині, Словенії, на Уралі, в Казахстані, Малій Азії і на островах Середземномор’я. Зустрічається в самій різній місцевості: на узліссях лісу, в парках, присадибних ділянках, полях і долинах річок. Східноєвропейські їжаки харчуються гусеницями, жужелиці, жуками, щипавками, равликами, мокрицями, слимаками, дощовими черв’яками, мохом, жолудями, насінням соняшнику, ягодами (полуницею, малиною, суницею, шовковицею), грибами.
Ефіопський їжак (Лат. Paraechinus aethiopicus) відрізняється світло-коричневими голками, короткими, темними кінцівками і темної «маскою» на морді. При цьому інші частини тіла мають біле забарвлення. Доросла особина виростає до 15-25 см в довжину, а вага їжака становить від 400 до 700 г. Взагалі, вид відрізняє рідкісна ненажерливість. Ефіопський їжак мешкає в пустелях і випалених сонцем степах Північної Африки: від Єгипту і Тунісу до узбережжя Перської затоки. Ефіопські їжаки харчуються комахами, скорпіонами, зміями, пташиними яйцями, жабами, термітами, жуками, сараною.