Предмет: История, автор: masha28s09

Знайти інформацію про суспільне життя українців за часів непу

Ответы

Автор ответа: diaanysik
1

Ответ:

1. Ліквідація багатопартійності. Утвердження монопольного становища КП(б)У.

Лібералізація економічного життя не супроводжувалася перебудовою суспільно-політичних відносин. Політичні порядки за доби непу, яку історики окреслюють зазвичай 1921-1928 рр., у республіці мало змінилися. Диктатура пролетаріату, що проголосили більшовики, була фактично диктатурою партійно-державної верхівки більшовицької партії, яка реалізовувалася через відповідну систему. Вона включала державні і громадські організації. До державних відносилися ради, комітети незаможних селян, котрі діяли ще на селі. Як державна структура функціонувала і КП(б)У.

Під партійно-державним тиском почали розпадатись і прийняли рішення про саморозпуск більшість політичних партій. Проти їхніх членів були задіяні каральні органи, які піддавали їх не тільки гласному й негласному нагляду, а й реальним арештам, застосуванню фізичних і моральних катувань. Більшовики неодноразово заявляли, що не дадуть легально існувати тим, хто претендує на суперництво із ними. Так, ще у 1920 р. згорнула свою діяльність Українська комуністична партія (боротьбистів). Основна частина її членів тоді поповнила ряди КП(б)У.

В 1925 р. оголосила про саморозпуск Українська комуністична партія (УКП), яка прагнула поєднати соціалістичні ідеї з українським національним рухом. Припинення діяльності інших партій сприяли тому, що ВКП(б) і КП(б)У як одна з її найбільших обласних організацій зміцнили і закріпили свої владні позиції.

В умовах однопартійної системи практично зникли можливості для альтернативності і змагання у формуванні засад раціональної політики. З утвердженням після смерті В. Леніна (1924 р.) на посаді Генерального секретаря ВКП(б) Й. Сталіна посилилася партійна номенклатура, розширилися привілеї, які надавались їй за рішенням партії.


masha28s09: Это правильный ответ?
diaanysik: да
diaanysik: папа проверил, он историю знает
masha28s09: Это точно ,життя українців за часів непу??
diaanysik: да
masha28s09: Хорошо спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: 67svetlana
Помогите последние вопросы теста, срочно надо!!!
Какое утверждение неверно? В сложном бессоюзном предложении ставится двоеточие, если: 1) перечисляются какие-то факты, 2) вторая часть предложения дополняет первую, 3) вторая часть предложения поясняет первое, то есть раскрывает его содержание, 4) вторая часть предложения указывает причину того, о чём говорится в первой.

Какое объяснение постановки двоеточия в данном предложении является правильным?
Он поднял голову: ни насмешки, ни гнева в её лице, а была лишь её свежая весёлая улыбка.
1) двоеточие разделяет обобщающее слово и однородные члены предложения.
2) двоеточие стоит в бессоюзном сложном предложении, в котором вторая часть имеет значение причины.
3) двоеточие стоит в бессоюзном сложном предложении, в котором вторая часть поясняет первую.
4) двоеточие стоит в бессоюзном сложном предложении, в котором вторая часть дополняет первую.