загальна характеристика одноклітинних еукаріотів
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Чому одноклітинних тварин називають найпростішими?
До підцарства одноклітинних, або найпростіших, відносять тварин, тіло яких складається з однієї клітини. Розглянути їх можна тільки за допомогою збільшувальних приладів. Розміри найпростіших в середньому 0,1-0,5 мм. бувають особини ще меншої величини-близько 0,01 мм зустрічаються і досить великі організми, довжиною в кілька міліметрів і навіть сантиметрів.
Живуть одноклітинні тварини переважно в рідкому середовищі - в морській і прісній воді, вологому грунті, в інших організаціях. Зовні вони досить різноманітні. Одні нагадують безформні драглістие грудочки (наприклад, амеби), інші мають геометрично правильну форму (наприклад, променевики).
Від зовнішнього середовища одноклітинний організм найпростіших відмежований клітинною мембраною. Основу клітини становить напіврідка цитоплазма з одним або декількома ядрами.
У цитоплазмі розташовуються органели-постійні структури клітини, що виконують певні функції. Наприклад, функції травлення у найпростіших виконують травні вакуолі. Функції виділення-скоротливі вакуолі .
Найпростіші сприймають різноманітні зміни навколишнього середовища і реагують на температурні, світлові, хімічні та інші подразники. Вони відпливають від подразника (наприклад, від кристалика кухонної солі) або наближаються до нього (наприклад, до групи бактерій, якими харчуються). Такі пересування називають таксисами (від грец. "таксис" - розташування по порядку). Рух до джерела роздратування називають позитивним таксисом. Рух від подразника називають негативним.
Органоїдами руху у найпростіших можуть бути ложноножки, джгутики, вії. За допомогою ложноножек вони пересуваються дуже повільно. Наприклад, швидкість амеби зазвичай не більше 0,2 мм в хвилину. Значно швидше найпростіші пересуваються за допомогою джгутиків і війок.
Розмноження найпростіших переважно безстатеве. Спочатку навпіл ділиться ядро, потім цитоплазма.