Предмет: Химия, автор: dimasvatij4

обчисліть масу сульфатної кислоти, яку необхідно додати для нейтралізації розчину натрій гідроксиду масою 40г з масовою часткою лугу 15%

Ответы

Автор ответа: jnona
2

Дано:  

m(NaОН)=40г

w(NaОН)=15%  = 0,15

_________________

m(H2SO4)-?

Розв'язок:

m(реч)=w·m(р-ну)

m(NaOH)=40*0,15= 6 г

H2SO4+2NaOH=Na2SO4+2H2O

n(NaOH)=6/40=0,15 моль

за рівнянням реакції:  n(NaOH):n(H2SO4)=2:1

n(H2SO4)=0,075 моль

m(H2SO4)=0,075*98=7,35 г

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Предмет: Музыка, автор: Оляdevo