Предмет: География, автор: Аноним

Письмово: використайте ресурси Інтернету, доведіть , що річка Ніл є священною для Єгиптян.Називайте факти і обгрунтуйте їх.(даю найбольше балов )​

Ответы

Автор ответа: danilanarkevich
2

Коли грецький історик Геродот писав, що земля древніх єгиптян була "дана їм рікою", він мав на увазі Ніл, води якого були необхідні для виникнення однієї з найбільш ранніх великих цивілізацій в світі.

Ніл, який тече на північ на 6000 кілометрів від Східно-Центральної Африки до Середземного моря, забезпечував Стародавній Єгипет родючим грунтом і водою для зрошення, а також засобом транспортування матеріалів для будівельних проектів. Його води дозволили городам проростати посеред пустелі.

Щоб отримати вигоду з Нілу, люди, які жили на його берегах, повинні були з'ясувати, як впорається з щорічною повінню. Вони також розвинули нові навички та технології, від сільського господарства до будівництва човнів та кораблів. Ніл навіть зіграв роль у будівництві пірамід, величезних чудес, які є одними з найбільш впізнаваних нагадувань про їхню цивілізацію. Крім практичних питань, велика річка допомогла глибокий вплив на уявлення древніх єгиптян про себе і свій світ і сформувала їх релігію і культуру.

Ніл був життєво важливим мостом, який буквально оживив пустелю. Без Нілу не було б Єгипту.

Ніл був джерелом багатих сільськогосподарських угідь

Сучасна назва Нілу походить від грецького слова «Неліос», що позначає річкову долину. Але стародавні єгиптяни називали его Ар або Аур, що означає "Чорний", маючи на увазі багатий Темний осад, який води Нілу виносили з Африканського Рогу на північ і відкладали в Єгипті, коли річка щороку розливалася по берегах в кінці літа. Цей приплив води та поживних речовин перетворив долину Нілу на продуктивні сільськогосподарські угіддя і дозволив єгипетській цивілізації розвиватися посеред пустелі.

Товстий шар долини Нілу перетворив голу пустелю в густонаселену сільськогосподарську країну.

Ніл був таким центром уваги древніх єгиптян, що в їх календарі рік починався з першого місяця повені. У єгипетській релігії навіть шанувалося божество повені і родючості Хапі, яке зображувалося у вигляді пухкої людини з синьою або зеленою шкірою.

За даними Продовольчої та артілі організації ООН, стародавні єгипетські фермери були однією з перших груп, які почали займатися сільським господарством у великих масштабах, вирощуючи продовольчі культури, такі як пшениця і ячмінь, а також технічні культури, такі як льон, для виготовлення одягу.

Щоб отримати максимальну користь від вод Нілу, стародавні єгипетські фермери розробили систему, звану басейновим зрошенням. Вони побудували сети з земляних берегів, щоб сформувати басейни, і вирили канали, щоб направлять паводкові води в басейни, де вони залишалися протягом місяця, поки грунт не просочилася і не була готова для посадки.

Створення дамб, каналів і басейнів для переміщення і зберігання вод Нілу вимагало від древніх єгиптян винахідливості і, ймовірно, багатьох експериментів методом проб і помилок.

Щоб передбачити, чи зіткнуться вони з небезпечними повенями або низькими рівнями води, які можуть привести до неврожаю, стародавні єгиптяни побудували нілометри — кам'яні колони з відмітками, що вказують рівень води.

Річка служила важливим транспортним шляхом

Крім вирощування сільськогосподарських культур, Ніл був важливим транспортним маршрутом для древніх єгиптян. В результаті вони стали кваліфікованими будівельниками човнів і кораблів, які створювали як великі дерев'яні судна з вітрилами і веслами, здатні долати великі відстані, так і маленькі човни з очерету папірусу, прикріплені до дерев'яних каркасів.

Твори Стародавнього царства, що існували з 2686 по 2181 год до нашої ери, зображують човни, що перевозять худобу, овочі, рибу, хліб і дрова. Човни були настільки важливі для єгиптян, що вони ховали померлих фараонів і сановників на човнах, які іноді були настільки добре побудовані, що їх можна було використовувати для справжніх подорожей по Нілу.

Долина Нілу як частина ідентичності

Піраміди Гізи. Фотографія Ніка Брандла

Ніл вплинув на те, як єгиптяни думали про землю, на якій вони жили. Вони розділили свій світ. Першою частиною був Кемет, "чорна земля" в долині Нілу, де було достатньо води і їжі для процвітання міст. Навпаки, жаркі і посушливі райони пустелі були Дешрет, «червоною землею". Вони пов'язували долину Нілу і оазиси в пустельних районах з життям і достатком, а пустелі асоціювалися зі смертю і хаосом.

Ніл також зіграв важливу роль у створенні монументальних гробниць, таких як Велика піраміда в Гізі. У Стародавньому папірусному щоденнику чиновника, який брав участь у будівництві Великої піраміди, описується, як робітники перевозили масивні блоки вапняку на дерев'яних човнах по Нілу, а потім проклали блоки через систему каналів до місця, де будувалася піраміда.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: ириска222
Предмет: Английский язык, автор: кира1601
Предмет: Қазақ тiлi, автор: turmanovadarina5
Предмет: Алгебра, автор: julinicorn71