Предмет: Физика, автор: sinkarenkopolina99

яка кількість теплоти необхідна для перетворення 800 г води при температурі -20 градусів кінцева температура води +20 градусів цельсія​

Ответы

Автор ответа: nikitaguryanov10
1

Ответ:

Q = 4,064 * 10^10 Дж.

Объяснение:

Дано:                       СІ:

m = 800 г =              0,8 кг

c = 4200 Дж/(кг·°C)

λ = 3,4 * 10^5 Дж/кг

t1 = -20 °C

t2 = 20 °C

Q = ?

Рішення:

Тут ми спостерігаємо два теплові процеси: нагрівання льоду та його плавлення. Отже, загальна кількість теплоти дорівнює сумі модулів теплот, виділених для нагрівання і плавлення: Q = lQ1l + lQ2l. З цього випливає, що Q = lcmΔtl + lλml.

Обчислюємо кількість теплоти, виділену для нагрівання льоду:

Q1 = cmΔt = 4200 * 0,8 * (20 - (-20)) = 134400 Дж.

Обчислюємо кількість теплоти, виділену для плавлення льоду:

Q2 = λm = 3,4 * 10^5 * 0,8 = 2,72 * 10^5 Дж.

Обчислюємо загальну кількість теплоти, необхідну для двох теплових процесів:

Q = lQ1l + lQ2l = l134400l + l2,72 * 10^5l = l1,344 * 10^5l + l2,72 * 10^5l = 4,064 * 10^10 Дж.

Відповідь: Q = 4,064 * 10^10 Дж.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: innes2014