Предмет: Математика, автор: anndrasasha

як не захворіти на зіркову хворобу (5-6 речень)

Ответы

Автор ответа: vikagaeva2008
0

Ответ:

"Зіркова хвороба", основним симптомом якої є звеличення себе, проявляється в різних сферах професійної діяльності. Для людей із синдромом "Зірки" властиво шаленіти від найменшої критики. Для них життєво необхідно бути першими в рейтингу, звідси їхнє постійне прагнення до ранжування оточуючих. Такі риси характеру, як завищені претензії та зневажливе ставлення до потреб інших людей, робить їх контакти з оточуючими нестійкими.

Якщо говорити про так звану «зоряну хворобу» з погляду психології, то варто зазначити, що за своїми проявами «зоряна хвороба» дуже нагадує відомий у психології розлад особистості за нарцисическим типом. Це насправді нездоровий (невротичний) прояв особистості, які призводять до серйозних проблем у міжособистісному спілкуванні.

Люди такого типу живуть з постійним почуттям заздрощів до всіх, хто досяг успіху і навіть до тих, хто живе звичайною насиченою і цікавим життям. Проблеми у спілкуванні в таких особистостей виникають і натомість те, що вони своєю поведінкою викликають в оточуючих негативне ставлення себе.

Нарцисичні особистості вважають решту нижче себе. Вони шукають захоплення оточуючих насамперед для того, щоб отримати підтвердження своєї величі та зберегти свою перевагу над іншими. Щоб захистити своє слабке Я від руйнування, вони використовують різні захисту, але найулюбленіший їх засіб від тривоги - це ідеалізація та знецінення. Вони або ідеалізують когось і знецінюють себе, або ідеалізують себе та знецінюють інших. Коли їхні стратегії наштовхуються на перешкоду, вони можуть депресувати.

Якщо після цих пояснень вам здалося, що будь-яке прагнення успіху може призводити до «зоряної хвороби». Це зовсім не так. Все залежить від того, які мотиви рухають вашими прагненнями до успіху.

Будь-який здоровий організм має цілком нормальну потребу в саморозвитку. Мотивом до нових досягнень виступає прагнення самореалізації, пошуку нових знань, розвитку навичок і здібностей, які відкривають дедалі нові перспективи у житті. У цьому випадку людина прагне не слави як такої, а нових досягнень, відкриттів, розвиваючись у професійному і особистісному плані.

У хворобливому (невротичному) прояві правлять інші мотиви, це прагнення престижу, потреба справляти враження інших, бути об'єктом захоплення і поваги.

Це є основною відмінністю невротичних прагнень до влади, престижу, багатства від здорової потреби в особистісному розвитку та самореалізації, що в кінцевому підсумку є сенсом нашого існування.

Зоряна хвороба - особливий погляд на світ, оточуючих людей і на самого себе, коли людиною міцно править упередження, що в нього пізнаване обличчя і що йому достатньо клацнути пальцями, щоб усе стало так, як хочеться. Зоряна хвороба – прояв неадекватності.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: ivanzabotin01mailru
Предмет: Математика, автор: ersultan200797