1.Головні та другорядні герої твору За сестрою
2.композиція:зав'язка,осн. частина,кульмінація,розв'язка.
помогите пожалуйста
Ответы
Експозиція: розповідь родину Судаків.
Зав’язка: напад татар на село.
Розвиток дії: загибель діда Андрія та матері Параски. Ганнуся з батьком захоплені в полон. Павлусь тікає та зустрічається з козаками та братом Петром. Козаки оточують татарський кіш і звільняють частину українців з полону, Семен Непорадний захоплює Мустафу-агу, сина Девлет-Гірея, що був ватажком татар. Батько Судаків зустрічається з синами. Павлусь один їде розшукувати сестру, та його захопив харциз Карий (Карим) та продав татарам. Татарин Мустафа не злюбив непокірного Павлуся, який хотів втекти та наказав його покарати. Поява мурзи рятує хлопця, він вигадує план порятунку сестри.
Кульмінація: радісна зустріч Павлуся та Ганни.
Розв’язка: Мустафа-ага повертається до батька. Щасливий Девлет-Гірей дарує волю для Павлуся та Ганнусі, та для бранця Остапа Швидкого, українця, який також був у полоні разом з хлопцем.
Андрій Чайковський “За сестрою” головні герої
1. Жителі села Спасівка
Родина Судаків (дід Андрій, його син Степан з жінкою Палажкою, два сини — Петро і Павлусь, дочка Ганна). Павлусь — головний герой твору, представник славного роду Судаків.
дід Панас
2. Козаки
сотник Андрій Недоля
козак Семен Непорадний («…Був кремезний козак літ тридцяти. Одягнений у широчезні, як море, червоні штани, які підперізував широким шовковим поясом. На ногах добрі шкапові чоботи. Сорочка була подерта і замащена та на грудях широко розхристана. Звідки визирали широкі косматі та на сонці засмаглі груди. Миючись, засукав рукави поза лікті й показав жилаві руки з п’ястуками, мов довбеньки»)
Остап Тріска – один з козацьких ватажків
Харциз Карий (зрадник)
Остап Швидкий – полонений татар, якого в кінці звільнив Павлусь
3. Татари
Ватажок татар – Мустафа-ага, син Ібрагіма, ханського Девлет-гірея
Ібрагім
Гусейн – полонений татарин
Сулейман-ефенді – татарський купець «…Старий із сивою бородою, що купив Павлуся, був дуже багатим татарським купцем. Він вів широку торгівлю між Царгородом та всіма приморськими містами й Україною. Свої головні склади мав саме в Коджамбаку»
Девлет-гірей