Предмет: География, автор: levickaanastasia16

Як пристосувалися тварини до життя в сахарі​

Ответы

Автор ответа: aw215264
1

Ответ:

Объяснение:

щодо їжі: серед жителів пустелі багато хижаків (шакали, ящірки, змії, лисиці), але все-таки переважають травоїдні.

Верблюди, антилопи та інші травоїдні харчуються колючками і чагарниками, гризуни (піщанки, кенгурові стрибуни, тушканчики) навчилися заготовляти насіння, яким вкрита пустеля, а ящірки відкладають запаси жиру в хвості.

щодо води: Біля водойм життя завжди кипить, але більшості жителів пустелі цілком достатньо ранкової роси, хижаки отримують вологу з тіл своїх жертв, а травоїдні обмежуються соком листя чагарників. А ось тушканчикам і кенгуровим стрибунам води взагалі не треба, їм вистачає тієї рідини, яка утворюється в організмі в процесі травлення. "Кораблі пустелі" названі верблюди. Вони настільки добре пристосовані до життя в пустелі, що можуть обходитися без води місяцями. Головне, щоб перед засухою верблюд зміг відкласти жир в горб, завдяки якому потім зможе отримувати енергію і вологу, яка утвориться при розщепленні жирів.

щодо маскування: Ознака як пустельних хижаків, так і їхніх жертв. У багатьох пустельних змій очі й ніздрі розташовані на голові зовсім поруч, тому на здобич вони можуть чигати, повністю зарившись в пісок.

  Деякі павуки викопують у піску ями-пастки для лову здобичі, а над отвором натягують павутину, замасковану піщинками. Більшість мешканців пустелі мають пісочне забарвлення, щоб не виділятися на тлі піску. Так, наприклад, ящірки і мішкові стрибуни у Нью-Мексико, які населяють місцевості з білим піском, мають білясте захисне забарвлення, а у представників тих самих видів, що мешкають на лавових полях, забарвлення набагато темніше.

Похожие вопросы