Прект Мінеральні ресурси світу
Ответы
Ответ:Мінеральні ресурси світу – це все різноманіття корисних копалин, які дарує природа людству. Паливо, метали, будівельні матеріали, хімічна сировина, дорогоцінні метали і камені – усіма цими природними багатствами люди користуються протягом багатьох років. Незважаючи на те, що мінерально-сировинні ресурси планети великі, вони все ж не безмежні, тому успішний розвиток людства неможливо без їх раціонального використання.
Зміст статті
Класифікація мінеральних ресурсів
Географія мінеральної сировини
Значення мінеральних ресурсів
Що ми дізналися?
Класифікація мінеральних ресурсів
Залежно від свого призначення і геологічного походження мінеральну сировину ділять на 5 основних класів:
мінеральне паливо;
метали їх заліза і феросплавів;
кольорові метали;
дорогоцінні метали;
промислові мінерали.
Також мінеральна сировина можна розділити на дві великі групи:
умовно поновлювані – продукти органічного походження (вугілля, нафта, метан), для формування яких необхідні специфічні умови в природі і не одна тисяча років;
не може бути поновлено – мінерали і метали, чиї запасу вже ніколи не будуть відновлені в природі.
Людство неухильно продовжує нарощувати темпи використання ресурсів Землі. Тільки в першій половині ХХ століття сумарна кількість видобутої мінеральної сировини в кілька разів перевищило те, що людська раса використовувало за весь час свого існування. При цьому потреба в ресурсах продовжує зростати.
Географія мінеральної сировини
Розподіл мінеральних ресурсів на планеті нерівномірно: одні регіони багаті всілякими мінералами, інші – відчувають в них велику нужду. Розміщення природної сировини багато в чому залежить від особливостей рельєфу місцевості, її розташування над рівнем Світового океану, характеру походження. Цими та багатьма іншими питаннями, пов’язаними з мінеральною сировиною, займається наука геологія.
Великі родовища паливно-енергетичних ресурсів знаходяться на території Росії, США, Канади, Китаю, Венесуели, в Перській затоці. Найбільший обсяг займають вугілля і нафту.
Рудні копалини, як правило, розташовуються на древніх платформах і складчастих областях. Нерідко вони утворюють протяжні рудні пояси. Найбільш багаті різноманітними видами руд США, Росія, Індія, Китай. Найбільш поширеним на Землі металом є алюміній.
Нерудні корисні копалини поширені по всьому світу, як в областях складчастості, так і на платформах.
Значення мінеральних ресурсів
Ресурсозабезпеченість країн – це співвідношення між природними запасами корисних копалин і швидкістю їх споживання. Дане поняття, в першу чергу, є соціально-економічним, оскільки залежить не тільки від кількості природних ресурсів, а й від того, наскільки швидко їх використовує людство.
Ресурсозабезпеченість є важливим, але не визначальним фактором поліпшення економіки держави. Так, багато західноєвропейські держави, Корея, Японія при незначному потенціал природної сировини змогли досягти колосальних успіхів, використовуючи інші інструменти формування економіки: досягнення НТР, міжнародну інтеграцію, фінансові та людські ресурси.
Велике значення для розвитку світового господарства грає територіальне поєднання природних ресурсів – сукупність мінеральних ресурсів всередині конкретного регіону, країни, необхідних для комплексної переробки сировини. Завдяки даному фактору управління і планування соціально-економічного розвитку відбувається набагато ефективніше.
Слід пам’ятати, що мінеральні ресурси води, земельні, мінеральні та лісові ресурси потрібно використовувати дуже дбайливо, раціонально. Природна сировина, за винятком окремих видів, є непоправних, і рано чи пізно настане момент, коли запаси Землі будуть вичерпані. В даний час вже виникла загроза гострого дефіциту деяких ресурсів, і з кожним роком ситуація буде тільки погіршуватися.
Щоб не допустити глобальної катастрофи, людству слід шукати альтернативні способи вирішення виробничих і господарських потреб.
Що ми дізналися?
При розгляді теми «Мінеральні ресурси світу» за програмою 8 класу ми дізналися, які основні види природної сировини і як вони розподіляються по планеті. Також ми з’ясували, що таке територіальне поєднання мінеральної сировини і в чому полягає раціональне використання ресурсів.
Объяснение:это было сложно