Предмет: Химия, автор: t132118461

яка найвища валентність та формула вищого оксиду у сульфуру

Ответы

Автор ответа: animalsua02
1
кристалічній (ромбічна та моноклінна) і аморфній (пластична). Кожна модифікація має певну температуру плавлення, густину, будову кристалічної гратки. У ромбічній та моноклінній модифікаціях молекули сірки складаються з восьми атомів S8, які
утворюють кільце, у пластичній – ланцюги.
Поширення в природі. В природі сірка трапляється у вільному стані (самородна сірка), а також у вигляді різних мінералів: сульфідних (FeS2 – залізний колчедан або пірит, PbS – свинцевий блиск, ZnS – цинкова обманка, Cu2S – мідний блиск, HgS – кіновар) і сульфатних (CaSO4×2Н2О – гіпс, Na2SО4×10Н2О – глауберова сіль, MgSО4×7Н2О – гірка сіль). Сульфур входить до складу білків, тому без Сульфуру неможливий розвиток рослин і тварин. Фізичні властивості. Сірка – тверда речовина жовтого кольору. За кімнатної температури більш стійкою є ромбічна модифікація (температура плавлення 112,8 °С, густина 2,070 г/м3).
Сірка виявляє властивості неметалу: вона крихка, не має металічного блиску, не проводить електричний струм. Якщо потерти шматочок сірки сухою долонею або вовняною тканиною, вона електризується.
Сірка нерозчинна у воді, але розчиняється в сірковуглеці CS2 (пластична сірка – лише частково), бензолі та інших органічних розчинниках.
Хімічні властивості. Сульфур може мати такі ступені окислення: –2, 0, +2, +4, +6. За високих температур сірка взаємодіє з усіма елементами, за винятком азоту, золота і платини, виявляючи залежно від умов властивості окисника чи відновника.
Окисні властивості. Під час взаємодії з менш електронегативними елементами (металами, Гідрогеном, Карбоном, Фосфором) Сульфур проявляє властивості окисника, відновлюючись до ступеня окиснення –2.
З деякими металами вона взаємодіє під час нагрівання, утворюючи солі – сульфіди:
Fe+S→FeS ; Ферум(II) сульфід
2А1 + 3S → A12S3;
Алюміній сульфід
З ртуттю сірка взаємодіє за кімнатної температури. Розтираючи в ступці рідку ртуть з сірчаним порошком, одержують гідраргіум(ІІ) сульфід:
Hg + S → HgS.
Саме тому розлиту ртуть знешкоджують, засипаючи сіркою.
Сульфіди металів характеризуються різною розчинністю у воді та кислотах. Нагріванням сірки з воднем добувають сірководень:
Н2 +S→H2S.
За температури 900–1000°С сірка з вуглецем утворює сірковуглець:
2S + С → CS2.
Сірковуглець використовується як органічний розчинник.
2Cu+S→Cu2S; Купрум(І) сульфід
Zn + S →
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: sna21
Предмет: Математика, автор: tkachukyegor2402