Предмет: Химия, автор: djosselingot

Алюміній масою 5,4 г нагріли с графітом, взятим в надлишку, при відсутності кисню. Одержану суміш обробили водою. Обчислити маси речовин, що утворились в результаті реакції.

Ответы

Автор ответа: unezhewaoxnw6u
1

Объяснение:

m(Al)= 5.4г

m(Al4С3)=?

m(Al(OH)3)=?

m(CH4)=?

Молярная масса Al 27г/моль

Молярная масса Al4C3 144 г/моль

Молярная масса Al(OH)3 78г/моль

Молярная масса CH4 16 г/моль

5.4г. хг

4Al + 3C = Al4C3

4×27г/моль. 144 г/моль

х=(5.4×144)/(4×27)= 7.2г карбида алюминия.

7.2г. yг zг

Al4C3 + 12H2O → 3CH4↑ + 4Al(OH)3

144 г/моль. 3×16г/моль. 4×78 г/моль

у=(7.2×3×16)/144=2.4г метана.

z= (7.2×4×78)/144= 15.6г гидроксида алюминия.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: votindanil