СРОЧНО,ПОЖАЛУЙСТА,ДАМ 20 БАЛЛОВ.ЕСЕ:Вплив русіфікації на розвиток української нації
Ответы
Відповідь: ось тут почитай це як про срср але при цьому там вспливає русифікація
Пояснення:
Проблематика та Актуальність, мета теми: На тлі російської агресії в Україні та економічних негараздів можна побачити, як оживають адепти доброго життя в СРСР.”а при СРСР краще жилося” можна почути від старших людей. Трамвай по 3 копійки, комунальні послуги дешевше, медецина та освіта безоплатна, перші космонавти і т д. Але і у цієї монети є інша сторона. Та давайте все по черзі. За мету я ставлю довести що зарез живеться краще ніж колись.
Ми пропустим тей момент що в певній мірі 2 світова війна почалася саме через СРСР.
Міф №1: Сім’я – «комірка» суспільства
СРСР запевняло що сім’я це головне, та перед нею завжди стоїть радіанський союз. Прикладом цього і є Павлик Морозов.
Міф №2: про дешеві товари та високі зарплати
Картки на харчі жорстка розподільна система життєзабезпечення громадян СРСР, і кількість цих карток на харчі залежала від того, яке місце в суспільній ієрархії займала особа – простий робітник отримував одне, а офіцер СА, КГБ чи партійний працівник – значно більше. Та постійний дефіцит навіть через 40 років після 2 світової війни у СРСР були регулярні і довжелезні черги практично за всіма товарами першої необхідності. Щоб скупитися додому елементарним потрібно було стояти в черзі всією родиною тому що було обмеження в кількості товару на одну людину і потрібно було заздалегіть розписувати хто коли і у якій стоїть у черзі.
Міф №3: дотримання законів
Судячи з мільйонів рабів у таборах ГУЛАГу, зневажання прав людини, переслідування інакомислячих, тотальне стеження спецслужб, безжалісну до «не таких» громадян «суспільну думку» уже зрозуміло про дотримання законів. За Сталіна вони всі ставали ворогами народу і, в найкращому випадку, вирушали в кількарічний безкоштовний тур таборами Сибіру чи Заполяр’я. А з часів Хрущова і згодом Брєжнєва та його послідовників зробили хитріше. Для шукачів правди в Кримінальному кодексі існувала стаття, яка дозволяла будь-кого та в будь-який час відправити до психіатричної клініки. Назву вона мала «за повышенное правдоискательство»
Міф №4: про рівність мов
Висувалася Російська мова як основна мова спілкування Україна та Білорусь страждали найбільше. У школах вчили російською, у всіх держ. Закладах і т д мали розмовляти російською.
Міф№5: про свободу віросповідання.
влада репресувала цілу церкву – УГКЦ, а єдиною православною конфесією залишилася РПЦ, відроджена Сталіним під час Другої світової війни. вчителів зобов’язували слідкувати за тим, хто з учнів та батьків ходить на богослужіння у великі свята. У школах на Великдень регулярно влаштовували як не дискотеки, то походи в кіно, щоби не дати дітям можливості відвідати храми з батьками чи поїхати в село до родичів святкувати. А біля храмів стояли люди які слідкували за тим хто ж ходить до церкви. А ще було дуже тяжко похрестити дитину простіше кажучи це було заборонено, а дехто хрестив підпільно.
Міф №6: про вільний виїзд за кордон.
Для того щоб виїхати за кордон це потрібно було заслужити різними способами а військовим все було ще складніше прямо перед виїздом(вильотом) їх викликали до термінової служби до моменту поки не рушить поїзд мова йде про другу половину 80-х років, у розпал перебудови імені Горбачова. Ну а якщо подумати навіщо владі було випускати людей у краще життя навіть на відпочинок. Владі це було не вигідно оскільки люди бачили б ситуацію кращу ніж у срср і хотіли залишитись там і залишались, а СРСР втрачало людей