Предмет: История, автор: ntelysha

розповідь про суасонську чашу​

Ответы

Автор ответа: vikakrystan
0

Ответ:

"По смерті Хильдерика наслідувати йому був покликаний Хлодвіг", - так починається життєпис першого франкського короля, складене Григорієм Турським. Якщо на старофранкском мовою Хільда-Рік означає "могутній воїн", то Хлодвіг - "прославлений у боях". Чи Не правда, ім'я сина гідно імені батька, до речі, учасника знаменитої "Битви народів". А ось Хлодвігу тільки належало прославити себе в боях і виправдати дане йому ім'я.

Для початку юний Хлодвіг напав на римського консула в Галлії Сиагрия. Втім, до того часу Римська імперія вже не мала колишньої могутністю і славою. Тому Хлодвіг і зважився на війну з римським намісником. Перед тим як вирушити в похід, Хлодвіг намагався заручитися підтримкою своїх родичів, інших франкських вождів. Хтось погодився йому допомогти, хто ухилився від походу - слід згадати про це, тому що це важливо для нашої розповіді.

Сиагрий прийняв виклик Хлодвіга, вийшов йому назустріч зі своїм військом з Парижа і сам визначив місце битви - неподалік від міста Суассон. Він бачив у цьому свою перевагу, але навіть вдале місце розташування битви не змогла йому допомогти. Блискавичні удари сокир франків вирішили результат битви. Правда, Сіагрію вдалося втекти з поля бою. Він попросив захисту у вестготська короля Алариха.

Але не такий був Хлодвіг, щоб не довершити розпочате! Погрожуючи Аларіха війною, він зажадав видати йому Сиагрия і домігся свого. Сиагрий був обезголовлений.

Тоді ж в Суасоні сталася ще одна історія, про яку слід розповісти, щоб краще зрозуміти характер першого франкського короля.

Коли франки після перемоги вчинили в Суасоні традиційний грабіж, в християнському храмі була захоплена дорогоцінна чаша. За звичаєм, військову здобич збирали в одне місце, а потім розподіляли між воїнами. На прохання єпископа Хлодвіг, порушуючи звичай, вирішив повернути вазу храму. Ніхто з воїнів не наважився йому перечити, крім одного солдата. "Хоч ти і вождь, Хлодвіг, але ніхто не давав тобі право порушувати давні звичаї! Ось тобі твоя чаша!" - вигукнув він і з цими словами розрубав сокирою нещасливу чашу.

Хлодвіг, за словами Григорія Турського, переніс це образа "з терпінням і лагідністю" , однак образи не забув і вже наступної весни, під час військового огляду, проходячи рядами вишикувалися перед ним воїнів, начебто випадково зупинився навпроти того молодого франка, що розрубав суассонскую чашу. Він уважно оглянув його озброєння і раптом, вирвавши з його рук сокиру, кинув її на землю: "Що це за сокира! Вона нікуди не годиться!"

Здивований воїн нагнувся, щоб підняти сокиру, яка була не гірше, ніж у інших, і в цю мить Хлодвіг мечем відрубав йому голову. "Ти розбив мою чашу", - усміхаючись, пояснив він. Правда, воїн цих слів уже не почув...

Так стверджував Хлодвіг свою владу, своє право страчувати і милувати. Втім, милував він небагатьох...

Як тільки Хлодвіг відчув, що знайшов достатньо сил, то вступив у боротьбу з іншими франкськими вождями. Якщо на початку правління він задовольнявся тим, що змушував їх стригти довгі шевелюри - знак франкського гідності, то тепер перейшов до планомірного і расчетливому знищення всіх, хто міг оскаржити його верховну владу. І тут повною мірою проявилися його злопам'ятність і підступність.

Похожие вопросы