Предмет: Биология, автор: Аноним

розповідь про гриби- дріжджі​

Ответы

Автор ответа: vare4kal0
2

Ответ:

Клітини дріжджів S. cerevisiae

під оптичним мікроскопом.

Біологічна класифікаціяДомен:Еукаріоти (Eukaryota)

Царство:Гриби (Fungi)

Підцарство:Вищі гриби (Dikarya)

Типовий поділ (парафілетична група)Аскоміцети (Ascomycota)SaccharomycotinaTaphrinomycotinaSchizosaccharomycetesPneumocystidomycetesБазидіоміцети (Basidiomycota)PucciniomycotinaSporidialesПосилання Вікісховище:Yeasts

Дрі́жджі — позатаксономічна група одноклітинних грибів, які втратили міцеліальну будову внаслідок переходу до проживання у рідких і напіврідких субстратах, багатих на органічні речовини. Об'єднує близько 1 500 видів, що належать до аскоміцетів і базидіоміцетів[1] та домінують серед грибів у водних середовищах[2].

Межі групи окреслені нечітко: багато грибів, здатних розмножуватися вегетативно в одноклітинній формі, що ідентифікуює їх як дріжджі, на інших стадіях життєвого циклу утворюють розвинений міцелій, а в низці випадків і макроскопічні плодові тіла. Раніше такі гриби виділяли в окрему групу дріжджеподібних, але зараз їх усіх зазвичай розглядають разом із дріжджами[3]. Дослідження 18S рРНК показали близьку спорідненість із типовими грибами інших видів, здатними до росту тільки у вигляді міцелію.

Розміри дріжджових клітин зазвичай становлять 3—7 мкм у діаметрі, водночас деякі види здатні зростати до 40 мкм[4]. Більшість видів розмножується безстатево за допомогою брунькування, хоча деякі види здатні до симетричного (бінарного) поділу.

Дріжджі мають велике практичне значення, особливо пекарські чи пивні дріжджі (Saccharomyces cerevisiae). Деякі види є факультативними патогенами.

Крім того, деякі види надзвичайно важливі як модельні організми у клітинній біології. Дріжджі Saccharomyces cerevisiae та Schizosaccharomyces pombe є найбільш дослідженими еукаріотичними мікроорганізмами. Такі дослідження проводять з метою збору інформації про біологію еукаріотичних клітин і, урешті-решт, про біологію людини[5]. Інші види дріжджів, наприклад Candida albicans, є опортуністичними патогенами і можуть спричиняти інфекції у людини. Зараз повністю розшифрований геном дріжджів Saccharomyces cerevisiae і Schizosaccharomyces pombe (клас схізосахароміцети) — вони стали першими еукаріотами, чий геном був повністю секвенований.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: biutnmnm
Предмет: Українська мова, автор: olmy2018