Пояснити терміни: скрипторії, мініатюра, заставка, мозаїка, фреска, ікони, билини, скоморохи
Ответы
Ответ:
Скрипторій — майстерня рукописних книжок у західноєвропейських монастирях VI — XII століть.
Мініатюра
— ціла низка термінів у різних сферах, як гуманітарних (мистецтво взагалі і зокрема живопис, література, театр тощо), так і точних та інженерних (комп'ютерна графіка, книговидання тощо), що означає невеликий обсяг (розмір, формат тощо) предмету; ширше — взагалі будь-що невеликого розміру
Заставка - елемент оформлення видання. Являє собою зображення для вираження будь-якої теми або для прикраси, що міститься у верхній частині першої смуги видання або перед новим розділом.
Мозаїка— зображення чи візерунок, виконані з кольорових каменів, смальти, керамічних плиток, шпону та інших матеріалів.
Фреска — живопись по сырой штукатурке, одна из техник стенных росписей, противоположность «альсекко» (росписи по сухому). При высыхании содержащаяся в штукатурке известь образует тонкую прозрачную кальцитную плёнку, делающую фреску долговечной.
Ікона— живописне, мозаїчне або рельєфне зображення Ісуса Христа, Богородиці, святих і подій Святого Письма.
Біліні - жанр героїчного епосу. Білінні сюжети створені переважно в часи Київської Русі. Здебільшого билини прославляють подвиги народних героїв та богатирів і своїм сюжетом пов'язані з Київом та князем Володимиром. Головні центри білого епосу — Київ, Чернігів, Галич (давній) та Новгород Великий.
Скоморхи — східнослов'янські професійні мандрівні співці й актори (лицедії), учасники свят, обрядів, ігор.