Предмет: Химия, автор: vovap8022

Органічна речовина з масовою часткою Карбону 64,8%, Гідрогену –
13,5%, Оксигену – 21,6% має відносну густину пари за повітрям 2,552.
Виведіть молекулярну формулу речовини, напишіть формули її ізомерів і
назвіть їх.

Ответы

Автор ответа: diankaz08
1

Ответ:

1. Спочатку через відносну густину знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:

< var > Mr(C_xH_yO_z)=D_{H_2}(C_xH_yO_z)\cdot{Mr(H_2)=37\cdot{2}=74 < /var >

2. А тепер,вивівши з формули обчислення масової частки елемента у речовини n - кількість атомів елемента,почергово знайдемо кількість атомів Карбону, Гідрогену

і Оксигену:

а) n(C)=Mr(C_xH_yO_z)*(C)/Ar(C)*100%=74*64,9/12*100=4

б)n(H)=Mr(C_xH_yO_z)*w(H)/Ar(H)*100%=74*13,5/1*100=10

в) n(O)=Mr(C_xH_yO_z)*w(O)/Ar(O)*100%=74*21,6/16*100=1

Ось і виходить формула:< var > C_4H_{10}O < /var ><var>C

4

H

10

O</var> або < var > C_4H_9OH < /var ><var>C

4

H

9

OH</var> -це бутанол

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: вика1477