Предмет: Биология, автор: kulicenkovova6

що спільного між цибулею ведмежою і цибулею трибулька

Ответы

Автор ответа: safonovasnihzana
1

Ответ:

Цибуля ведмежа (левурда, черемша). Allіum ursіnum

Багаторічна трав'яниста цибулинна рослина родини лілійних. Цибулина довгаста, обгорнута прозорими білуватими оболонками. Стебло (квіткова стрілка) безлисте, пряме, до 40 см заввишки, тригранне. Листки прикореневі, еліптично-ланцетні, плоскі. Квітки правильні, двостатеві, зібрані в зонтикоподібне суцвіття. Цвіте у травні. Плід - коробочка.

Для виготовлення галенових препаратів використовують стебла з листками і цибулини. Надземну частину рослини заготовляють у травні, а цибулини - після дозрівання насіння.

Рослина містить ефірну олію, вітаміни, ферменти (лізоцим).

Зовнішньо - аплікації на пошкоджені ділянки. Інгаляції: (кашку з цибулин вводять у ніздрі на ватці). Тампони: (потовчену цибулину загортають у марлю і щодня вводять у піхву на 5 год ранком і ввечері.

Цибуля городня. Allіum cepa

Багаторічна трав'яниста сизувато-зелена цибулинна рослина родини лілійних. Цибулина приплюснута, куляста або яйцеподібна, з перетинчастими суцільними жовтими внутрішніми лусками. Стебло (квіткова стрілка) без листя, пряме, до 80 см заввишки, трубчасте, обгорнуте піхвами листків при основі. Листки дворядні, трубчасті, гострі. Квітки двостатеві, правильні, зібрані в кулясте, зонтикоподібне суцвіття; оцвітина проста, віночкоподібна, зеленувато-біла. Цвіте у червні - серпні. Плід - коробочка.

Цибулю городню вирощують як овочеву і лікарську рослину.

Використовують свіжу цибулю.

Цибуля містить ефірну олію, вітаміни (А, В, C), органічні кислоти (яблучну, лимонну, тіоціанову, фітинову), цукри (мальтозу, глюкозу, сахарозу, фруктозу), флавоноїди (епіреозид, кверцетин), мінеральні солі (калій, залізо, кобальт, марганець, селен, цинк, сірку).

У народній медицині слов'ян цибулею найчастіше лікували виразки та рани, що довго не гоїлися.

Цибулю необхідно їсти чоловікам, у котрих виявлено неправильну функцію простати. Цибуля знижує рівень цукру в крові.

Внутшньо - сік цибулі закапують у вухо при болю, втирають у шкіру голови для укріплення волосся: на 2 год зробити будь-яку поживну маску для волосся, потім змити. Втерти сік цибулі в шкіру голови, покрити поліетиленом зверху зав'язати хустиною або рушником. Через 30 хв волосся чистою промити водою, потім прополоскати у відварі який містиь листя кропиви та череди звичайної (1:10).

Для укріплення волосся і стимуляції його росту використовують також суміш: шість частин відвару коріння лопуха, чотири частини соку цибулі, одна частина коньяку. Суміш втирають у корені волосся з допомогою зубної щітки, потім масажують масажною щіткою і через годину промивають волосся чистою водою.

Цикламен європейський (фіалка альпійсбка). Cyclamen vernum (Cyclamen europaeum)

Багаторічна трав'яниста, до 20 см заввишки рослина родини первоцвітих. На кінці короткого або видовженого кореневища має приплюснуто-кулясту бульбочку. Листки прикореневі, здебільшого вічнозелені, прості, з серцеподібною формою. Квітки правильні, двостатеві, віночок карміново-червоний. Цвіте з серпня до жовтня. Плід - коробочка.

Батьківщина цикламена європейського - гори Середньої Європи, Балканський півострів.

Для медичних потреб використовують свіжі бульби, які заготовляють восени і зберігають у підвалах у вологому піску.

Бульби цикламена містять сапонін цикламен, який при гідролізі розщеплюється на аморфний сапогенін, цикламітерин і цукор.

Експериментальними дослідженнями встановлено, що препарати цикламену виявляють протистоцидну активність, а за дією на серце схожі на препарати наперстянки. В гомеопатії цикламен використовують при розладах шлунково-кишкового тракту та при простудних захворюваннях. У народі цю рослину визнають як засіб, що допомагає при порушеннях менструацій і пов'язаних з ними нервових розладах, при невралгіях, порушеннях травлення, коліках внаслідок метеоризму та при ревматичних болях.

Використовують цикламен і як зовнійшній засіб. Особливо ефективним вважається застосування рослини при головних болях простудного характеру, фронтитах і гайморитах. Хворому, який сидить іх закинутою назад головою, вводять піпеткою в ніздрі по 2 краплі свіжого процідженого соку і в такому положенні залишають його на 5 хв, слідкуючи за тим, щоб дихав через ніс.

Після цього хворому треба пов'язати голову і лягти у ліжко. Через 10 - 15 хв після сеансу хворий починає чхати й кашляти, рясно потіє, з ніздрів починається виділення великої кількості секрету. Через деякий час хворий міцно засипає й прокидається здоровим. При ревматизмі використовують потовчені бульби, накладаючи отриману масу на больові місця.

Внутрішньо - настій (1 ст ложка подрібненої сировини заливають 500 мл окропу, настояти 30 хв). Пити по 50 мл тричі на день. Настоянку (готують на 70% спирті у співвідношенні 1:10) по 30 крапель тричі на день.

Зовнішньо - свіжий сік бульб по 2 краплі в обидві ноздрі.


kulicenkovova6: большое спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: никита1408