Предмет: Українська мова,
автор: sashat0p
40 БАЛОВ СРОЧНО!! Із поданого тексту виписати спочатку складносурядні, а потім складнопідрядні речення.
«Наше ремесло - хліб. Від цього й прізвище своє несемо. Тому довічно маємо вирощувати хліб людям на щастя» - так казав дід маленького Василька, майбутнього академіка Василя Миколайовича Ремесла. Його рід - з Полтавщини. З дитинства Василь пізнав хліборобську працю, усім серцем полюбив рідну природу, землю. Коли настав час вибирати дорогу в житті, не вагаючись, пішов учитися в Лубенську професійну сільськогосподарську школу...
В історію української науки В. М. Ремесло ввійшов як видатні селекціонер. Упродовж усього життя він відбирав зразки пшениць, схрещував їх і знову відбирав, шукав мужні рослини. Але пшениця пручалася, не хотіла успадковувати нові набуті цінні ознаки, які б зберігали життєздатність у сильні морози. Щоб прищепити непокірливій і загадковій рослині корисну ознаку, треба обов'язково навчитися розмовляти з нею мовою селекціонера.
Душею, розумом і серцем В. М. Ремесло почував, що селекція — це сплав науки й мистецтва. Найвідоміші засухостійкі й високозимостійкі сорти пшениці мають у назві топонім Миронівка.
Ответы
Автор ответа:
1
Складнопідрядні:
Коли настав час вибирати дорогу в житті, не вагаючись, пішов учитися в Лубенську професійну сільськогосподарську школу.
Але пшениця пручалася, не хотіла успадковувати нові набуті цінні ознаки, які б зберігали життєздатність у сильні морози.
Щоб прищепити непокірливій і загадковій рослині корисну ознаку, треба обов'язково навчитися розмовляти з нею мовою селекціонера.
Душею, розумом і серцем В. М. Ремесло почував, що селекція — це сплав науки й мистецтва.
Складносурядних речень немає.
sashat0p:
Спасибо большое!
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: 337ket
Предмет: Русский язык,
автор: диёрбек3
Предмет: Русский язык,
автор: Фаина3465
Предмет: Математика,
автор: CBT
Предмет: Математика,
автор: карандаш28