Тіло справжні гриби
Помогите
Ответы
Ответ:
не знаю чи це точно те, що треба …
Систематичне положення справжніх грибів та грибоподібних організмів
Учені довго об’єднували справжні гриби та грибоподібні організми в одне царство. Сучасні методи дослідження дозволили встановити, що схожість цих організмів пов’язана з пристосуванням до схожого способу життя, але вони мають різне походження. Тому зараз різні групи справжніх грибів і грибоподібних організмів відносять до різних субдоменів еукаріотів (мал. 12.1).
Термін «гриби» зараз не використовують для позначення окремої систематичної категорії, але ним зазвичай називають царство Справжні гриби. А до грибоподібних організмів належать несправжні гриби та кілька груп слизовиків.
Сучасні вчені виділяють справжні гриби в окреме царство в субдомені Аморфеї. За кількістю видів справжні гриби поступаються тільки тваринам і перевершують усі інші групи еукаріотів.
Несправжні гриби є представниками діафоретиків. Предками несправжніх грибів були водорості, які втратили здатність синтезувати хлорофіл.
Систематичне положення грибів та грибоподібних організмів
Справжні слизовики, як і справжні гриби, є представниками аморфеїв, але належать до іншого царства, ніж справжні гриби. Інші групи слизовиків відносять до екскаватів (несправжні слизовики, або акразії) та діафоретиків (паразитичні слизовики, або плазмоді-афориди).
Особливості будови й життєдіяльності грибів та грибоподібних організмів
Характерними особливостями всіх грибів і грибоподібних організмів є те, що вони отримують потрібні їм речовини з навколишнього середовища, поглинаючи їх поверхнею свого тіла. Тобто, як і автотрофні еукаріоти, гриби і грибоподібні організми є осмотрофами.
Такому способу живлення сприяє те, що їхнє тіло має форму міцелію. Міцелій — це гігантська розгалужена структура, окремі ниткоподібні відростки якої називаються гіфами.
Але крім води і мінеральних речовин цим організмам доводиться поглинати із зовнішнього середовища ще й органічні речовини, бо всі вони є гетеротрофами і не здатні самостійно синтезувати органічні речовини з неорганічних.