Предмет: Литература, автор: karmasterbs

актуальність п’єси Мартин боруля Івана Карпенка-Карого

Ответы

Автор ответа: yutina
5

Я вважаю, п'єса І. Карпенко-Карого "Мартин Боруля" є досі актуальною, незважаючи на те, що вона була написана більше ста років тому. Моє переконання ґрунтується на тому, що у сучасному суспільстві ще досі існує думка про важливість соціального статусу, і багато людей ставлять матеріальні цінності вище духовних.

Так, у даній драмі Мартин і чути не хоче про кохання своєї дочки: йому неважливі її почуття, бо, згідно з Боруленим світоглядом, нічого важливіше забезпеченості та положення у суспільстві бути не може. Було б неправильно сказати, що батько не любив Марисю, оскільки у нього — своє поняття любові. А тепер згадаємо історії з життя сучасних сімей, у яких батьки змушують своїх дітей обирати хибні рішення, тому що "так буде краще для тебе" або "ти ще маленька і нічого не розумієш". І справді: деякі зростають у родині, виховуючись за принципом, що матетеріальні блага перевершують духовні цінності. Це, можливо, пов'язано або з бідністю у сім'ї, або навпаки — коли батьки дитини мають великі статки та положення у суспільстві, і вони не хочуть "впасти нижче".

Ще одною важливою проблемою є бюрократія і хабарництво, які існують й досі. Хто більше заплатить — той і виграє справу. Як приклад з п'єси згадаємо Трандалєва, якому було байдуже, хто переможе у суді, аби тільки йому побільше заплатили — і він візьметься за справи двох сторін одночасно.

На основі наведених міркувань можу зробити висновок, що п'єса "Мартин Боруля" — справді є актуальною, оскільки в ній порушено багато проблем сьогодення.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: kokafiks68
Передо мной текст А. И. Солженицына, проблема которого, как сохранить веру. Выбранная тема, на мой взгляд, очень интересна.
Автор утверждает, что Зоя Лещёва не отказалась от веры в Бога, хотя это было запрещено. Также писатель говорит о том, что "Зоя устояла: она не научилась ни воровать, ни сквернословить".
Не могу не согласиться с автором в том, что важно не терять веру во что - либо, нужно отстаивать свою свободу выбора, верить или нет. Вера во многом определяет нравственные качества человека.
Докажем важность данной проблемы с помощью романа М. С. Булгакова "Мастер и Маргарита". Воланд говорит Берлиозу, что нужно просто верить, для этого не требуется каких - либо доказательств. Таким образом, он доказывает свою точку зрения, отстаивает своё мнение о вере.
Данную мысль можно обосновать ещё одним аргументом. На Руси всегда верили в Бога, даже советские времена, когда разрушали церкви, не заставили многих людей отказаться от своей веры. Значит, людям удалось сохранить духовный ориентир.
Таким образом, не нужно бояться верить во что - либо. На вере основаны многие великие дела и победы. Мы сами должны решать, во что нам верить, в данном случае никто не может нам этого запретить.
отредактируйте пожалуйста текст