Предмет: Химия,
автор: Ygguchcyf
який об'єм нітроген(IV) оксиду утворюється при взаємодії з концентрованою нітратною кислотою 30,1×10²³ атомів купруму? Яка маса 60% розчину кислоти при цьому витрачається?
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
Дано
n(Cu)=30,1×10²³моль⁻¹
w(HNO3)=60%
-------------------------
m(розчину)-?
розв'язок
Cu+4HNO3=Cu(NO3)2+2NO2+2H2O
M(HNO3)=63г/моль
n(Cu)=30,1×10²³/6,02*10²³=5моль
n(Cu):n(HNO3)=1:4
n(HNO3)=5*4=20моль
m(HNO3)=20*63=1260г
m(розчину)=1260*100/60=2100г
Пояснення:
Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир,
автор: ната308
Предмет: Английский язык,
автор: kuz8
Предмет: Русский язык,
автор: kosche4ka2003
Предмет: Химия,
автор: Aida0112
Предмет: Химия,
автор: asdfg42