Предмет: Химия, автор: Andromeda34

При розчиненні у воді масою 160 г кристалогідрату MeSO4 ×5H2O масою 40 г отримали розчин з масовою часткою MeSO4 12, 8%. Визначте невідому сіль.​

Ответы

Автор ответа: ivanmal91
1

О+твет:

Объяснение:

Дано:

m(H2O)=160 г

m(MeSO4*5H2O)=40 г

w(MeSO4)=12.8 %

Найти

MeSO4-?

Решение

m(раствора)=m(H2O)+m(MeSO4*5H2O)=160+40=200 г

m(MeSO4)=w(MeSO4)*m(раствора)/100=12.8*200/100=25.6 г

w(MeSO4)'=m(MeSO4)*100/m(MeSO4*5H2O)=25.6*100/40=64 %

w(H2O)'=100-64=36 %

w(H2O)=M(H2O)*5/M(MeSO4*5H2O)

M(MeSO4*5H2O)=M(H2O)*5*100/w(H2O)=18*5*100/36=250 г/моль

M(MeSO4*5H2O)=Ar(Me)+Ar(S)+Ar(O)*4+M(H2O)*5=250 г/моль

Ar(Me)=250-32-64-90=64

Данный метал можно найти по периодической системе Менделеева. Это медь (Cu)

CuSO4*5H2O

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: 0976610007
Предмет: Математика, автор: Rus495