Предмет: Другие предметы, автор: polinalave

Дать ровный привет на вопрос Помогите!!!!!!!

Приложения:

Ответы

Автор ответа: lapolina
0

Ответ:

1. Предмет соціології – суспільство як єдиний організм. Дана наука припускає використання системного підходу до дослідження процесів взаємодії людей один з одним. Завдання соціології – виявити причини, що визначають суспільну поведінку людей, а також його вплив на установки індивідів.

Головна відмінність соціології від інших наук в тому, що, по-перше, її предметом практично завжди є суспільство, а по-друге – в рамках даної дисципліни передбачається вивчення досить великих соціальних груп. Суміжні з соціологією дисципліни можуть не досліджувати суспільство зовсім (хоча подібна ситуація складається нечасто – тому й близькі психологія, політологія і економіка до соціології) або вивчати його у вузьких контекстах. Наприклад, з точки зору впливу на поведінку індивідів (в психології), розвиток політичних інститутів (в політології), економічні процеси, рух капіталу (в економіці).

2. Соціологія постала з епохи Просвітництва як системно-критична наука соціального і зайняла проміжне місце між природничими та гуманітарними науками.

Термін «соціологія» запропонував 1839 року французький учений Оґюст Конт, ще до того як у другій половині XIX ст. соціологія стала самостійною університетською дисципліною. Але ще до Оґюста Конта це поняття вживала перша у світі соціологиня — Гарієт Мартіно, а ще раніше, у 1780-х рр. — абат Сієс.

3. Поняття «індивід» означає одиничне, на відміну від сукупності, маси, тобто це окрема людина, на відміну від колективу, соціальної групи, спільноти, суспільства в цілому. Поняттям «індивід» більше підкреслюється біологічне в людини.

4. На формування людської особистості впливають зовнішні і внутрішні, біологічні та соціальні фактори.

До внутрішніх факторів відноситься власна активність особистості, породжувана протиріччями, інтересами та іншими мотивами, що реалізується в самовихованні, а також в діяльності і спілкуванні.

До зовнішніх факторів відносяться макро-, мезо- і мікросередовище природна і соціальна, виховання в широкому і вузькому, соціальному і педагогічному сенсі.

Середовище і виховання - це соцісіьние фактори, тоді як спадковість - біологічний фактор.

5. Соціалізація – процес входження індивіда в суспільство, активного засвоєння ним соціального досвіду, соціальних ролей, норм, цінностей, необхідних для успішної життєдіяльності в певному суспільстві.

У процесі соціалізації в людини формуються соціальні якості, знання, вміння, навички, що дає їй змогу стати дієздатним учасником соціальних відносин. Соціалізація відбувається як за стихійного впливу на особистість різних обставин життя, так і за цілеспрямованого формування особистості. Людина прилучається до групи, намагаючись стати її частиною, осягнути почуття "Ми” і почуття "Я” серед "Ми”, що позбавляє самотності, дає відчуття сили і впевненості, спонукає до впливу на соціальне життя у групі в процесі міжособистісних контактів, сприяє набуттю індивідуального досвіду. Формами реалізації процесу соціалізації є соціальна адаптація та інтеріоризація.

6. Не осилила, сори :(

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Виктория709
Предмет: Қазақ тiлi, автор: 12Динара
Предмет: Қазақ тiлi, автор: zhan25
Предмет: Математика, автор: scarlxrdxxxtentacion