Предмет: Українська література, автор: Alesya06081981

Поиск...


derygggh avatar
derygggh
вчера
Українська література
10 - 11 классы
ПОЖАЛУЙСТА ОЧЕНЬ СРОЧНО
Дайте короткі відповіді на питання за поезією «Ой три шляхи широкії»

1. Чому шляхи у вірші названо широкими?

2. Із чим, на вашу думку, пов'язано те, що кожен із трьох братів пішов своїм шляхом з України на чужину?

3. Кого залишили брати в рiдному краї?

4. Що посадили рiднi на згадку про своїх любих?

5. Які образи-символи можна дослiдити у вірші?

6 Про що свідчить те, що дерева й кущ почали поступово всихати?

7. Якою могла бути причина того, що рiднi не дочекалися братів?

8 Чому не склалися долi братів?

9. що мав на увазі Шевченко, зазначаючи: «А три шляхи широкі терном заростають?​

Ответы

Автор ответа: Olyun4ik
0

Відповідь:

1. Чому шляхи у вірші названо широкими? – На мій погляд, шляхи широкі, тому що ведуть від рідного порога, рідного села у великий і широкий світ.

2. Із чим, на вашу думку, пов'язано те, що кожен із трьох братів пішов своїм шляхом з України на чужину? Напевне. кожен з братів пішов шукати свою долю чи своє щастя. Наприклад, старший брат вже був одружений, мав діти – йому потрібно було дбати про те, як прогодувати сімʼю, а тому у світ йог могли погнати злидні. Молодший брат мав кохану дівчину, а тому він міг мріяти про те, як стягнутися на власну домівку і господарство, щоб одружитися.  

3. Кого залишили брати в рiдному краї? - Всі троє братів покинули стару матір, а крім того старший брат покину жінку, середній - сестру, а молодший - дівчину. Цитата: "Брати розійшлися./ Покинули стару матір".

4. Що посадили рiднi на згадку про своїх любих? – Матір на згадку і на добру долю для своїх синів-соколів посадила три ясени, невістка посадила  на згадку про чоловіка посадила тополю, сестра на згадку про трьох братів посадила три явори, а молода дівчина на згадку про своє дівоцтво і з мріями на щасливе одруження посадила червону калину.  

5. Які образи-символи можна дослiдити у вірші? Три шляхи – три життєві дороги; три ясени для матері – згадка про трьох синів, про їх ясенові колиски; тополя – символ жіночої туги, очікування рідних з далекої дороги, адже тополі завжди садили край дороги, бо вони високі, їх здалеку видно і вони як дороговказ у широких українських степах чи полях; три явори – згадка про трьох парубків; червона калина – символ жіночої краси, дівочої долі.    

6 Про що свідчить те, що дерева й кущ почали поступово всихати? – про те, що з тими людьми, на згадку про яких вони посаджені, трапилося щось погане. Як гине живе дерево, так, можливо, десь у далеких світах загинули і ці люди.

7. Якою могла бути причина того, що рiднi не дочекалися братів? – важке життя в чужині. Можливо хтось із хлопців загинув, тому що з трудом віриться, що старший син зміг напризволяще покинути свою сімʼю і стару матір, молодший син міг забути про свою кохану дівчину і обіцянку взяти її за дружину.

8 Чому не склалися долi братів? На мій погляд. доля братів не склалася, тому що у них не було підтримки, у чужому, холодному, далекому світі кожен залишився на одинці зі своїми проблемами і печалями. Вони й один одного не підтримували, бо кожен пішов своїм «широким шляхом»

9. Що мав на увазі Шевченко, зазначаючи: «А три шляхи широкі терном заростають? Терен – це колючий чагарник, який абсолютно невибагливий  до умов. Але на битому шляху, тобто на дорозі, де постійно хтось ходить, їздить, терен рости не зможе, бо його витопчуть, як і будь-яку іншу рослину. Шляхи заростають терном означає, що ними ніхто не ходить, отже хлопці додому так і не повернулися.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: lapkort