Предмет: Українська мова, автор: basaraba06

Скласти діалог " свята та традиції укр. Народу"

Ответы

Автор ответа: necijap719mado34com
0

Ответ:

Объяснение:

барвисті і різноманітні. Вони передаються з покоління в покоління, а молодь намагається про них не забувати. Деякі обряди настільки цікаві, що вражають уяву. Гості країни часто можуть самі зануритися в яскравий світ української культури і взяти участь в якому-небудь народному святкуванні, послухати красиві пісні на весіллі, отримати в подарунок оберіг або рушник з унікальною вишивкою, покуштувати обрядову їжу – кутю, паску або млинці. Тільки так можна ближче познайомитися з самобутньою культурою України.

Українські традиції та свята

Традиції в цій країні охоплюють всі сфери життя. Дуже важливі весільні звичаї, обряди вінчання і хрещення дитини, які ретельно дотримуються. Перед весіллям відбувається обряд сватання. Наречений посилає в будинок нареченої старост, які повинні попросити руки. У разі згоди дівчина виносить розшитий рушник, а якщо ні – гарбуз. Також обов'язково випікається коровай-обрядовий хліб. Святкування, гуляння і пісні іноді тривають не один день.

Важливою подією в сім'ї є поява на світ дитини. Тут серед звичаїв можна виділити прикмети і забобони. Наприклад, майбутню маму не можна лаяти. Їй не можна бачитися з хворими, стригтися, дивитися на змій, заздалегідь щось купувати дитині. І взагалі краще, щоб поменше людей знали про вагітність. Дуже важливий обряд хрещення немовляти. Одним з великих гріхів вважається відмова стати хрещеним. Саме хрещення проходить за традиціями православ'я.

На Різдво дуже популярна традиція колядок. Колядування-це коли діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні і бажають господарям добра, удачі і миру. На підлогу вони кидають зерна пшениці або ячменю, що приносить в будинок достаток і щастя. Господарі ж у відповідь дарують дітям різні солодощі і гроші на удачу.

У свято на столі є свої традиційні страви. Це кутя, свіжий хліб, ізвар і вареники, куди господині ховають монетки. Кому попалася монетка, той буде щасливий в новому році.

Перед Великим постом українці святкують Масляну. Це язичницьке свято, коли відбуваються проводи зими і зустріч весни. Головна страва на столі – це млинці. Вони символізують сонце, яке починає горіти яскравіше, тим самим подовжуючи дні. Крім смачних млинців готують і вареники з сиром. У неділю можна відпочити на масових гуляннях і забавах.

Далі святкується найголовніше свято в православ'ї-Великдень. У цей день святкується Воскресіння Христа і серця людей наповнює світла радість. На Великдень віруючі не сплять, а йдуть до церкви і стоять на службі. Перед цим все печуть паски і фарбують яйця. Коли служба закінчена і страви освячені, можна з'їсти шматочок Освяченого паски. Православні християни вітають всіх словами:»Христос Воскрес".

Влітку відзначається свято Івана Купали. Його святкували ще стародавні слов'яни. Звичаї дуже красиві і самобутні. Дівчата в цей день плетуть вінки і опускають в річку. Якщо вінок раптом потонув, значить їй в цьому році не судилося вийти заміж. Також розпалюється багаття, і бажаючі стрибають через нього. А опівночі дівчата і хлопці відправляються в ліс, щоб шукати квітку папороті. Така романтична прогулянка може стати початком нових відносин.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Аноним
Предмет: Химия, автор: Bogdanovich24