Предмет: Химия, автор: nadiamarchuk514

ТЕРМІНОВО!!!!!!!!!!!!ДАЮ 50 БАЛІВ!!!!!!!!!!!СРОЧНО!!!!!До 10 л (н.у.) суміші аргону і водню додали 10 л (н.у.) вуглекислого
газу. Утворена газова суміш мала густину за гелієм 8,6. Визначте склад за об'ємом
газової суміші аргону і водню.

Ответы

Автор ответа: mrvladimir2
2

Ответ: 8,17 л; 1,83 л

Дано:

V(Ar+H2) = 10 л

V(CO2)= 10 л

D(He) = 8,6

V(Ar)-?

V(H2)-?

Розв'язок.

М(Не) = 4 г/моль

М(сум.) = D(He)*M(He) = 8,6*4 г/моль = 34,4 г/моль

M(Ar) = 40 г/моль

M(H2) = 2 г/моль

М(СО2) = 44 г/моль

Примемо об'єм водню за х л (V(H2) = x л), тоді V(Ar) = (10-x) л

m = V(г.)*М(г.)/Vm

m(Ar) = (10-х)*40/22,4 г = (400-40х)/22,4 г

m(H2) = 2х/22,4 г

m(CO2) = 10*44/22.4 = 440/22,4 г

∑m(сум.) = m(Ar)+m(H2)+m(CO2)

(400-40х)/22,4 + 2х/22,4 + 440/22,4 = 34,4

400-40х+2х+440=34,4*22,4

400-40х+2х+440 = 770,56

-38х = - 69,44

х = 1,827 ≈ 1,83

V(H2) = 1.83 л

V(Ar) = 10 - 1.83 = 8,17 л

Відповідь: 8,17 л; 1,83 л

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: ll1924