Предмет: Українська література, автор: trashesweepgarbage

підібрати до даних фразеологізмів -- фразеологізми-антоніми (протилежні за значенням)

1. не все котові масниця (знач. Закінчилось для когось безтурботне життя; не завжди комусь щастить)
2. як до царя на іменини (знач. іти, бігти. Дуже, поспішаючи)
3. як мотовило. (знач. Замість того, що було, одержувати майже таке саме, не краще або ще гірше; прогадувати, програвати.)
4. ставати на прю. (знач. вступати в боротьбу з ким-, чим-небудь.)
5. ставити крапку. (означає остаточно з'ясувати, уточнити всі подробиці, довести що-небудь до логічного завершення.)
6. ставити питання руба. (запитувати про що-небудь, заявляти щось категорично, з усією рішучістю.)
7. на всі сто. ( Який заслуговує цілковитого схвалення, правильний.
8. стриміти в голові. (хто-небудь невідступно думає про когось, щось.
9. кроку не ступити. (про неможливість вільно діяти; )
10. стріляти словами. (говорити влучно, дотепно.)

Ответы

Автор ответа: Olyun4ik
1

Відповідь:

1. Не все котові масниця - закінчилось для когось безтурботне життя; не завжди комусь щастить. Антонім  - Народитися під щасливою зіркою  (у англомовних ще кажуть «народитися із срібною ложкою у роті») – бути успішним у житті, не знати горя.

2. Як до царя на іменини -  іти, бігти дуже, поспішаючи. Антонім. З козами на торг встигати (поспівати). Нічого поспішати, ще встигнеш або Нога за ногою або як слимак - Повільно, неквапливо, ледве-ледве

3. Як мотовило (хоча якщо про невдалий обмін, то скоріше НА мотовило)  - замість того, що було, одержувати майже таке саме, не краще або ще гірше; прогадувати, програвати. Антонім. Якщо виходити з того, що хтось програв, то про того, хто виграв кажуть «бути на коні», стати «кумом королю» - бути у виграшному становищі;  вхопи́ти (впійма́ти, взя́ти і т.ін.) Бо́га за бо́роду - Досягти чогось особливого, незвичайного, вимріяного

4. Ставати на прю - вступати в боротьбу з ким-, чим-небудь Антонім  Перекувати мечі на рала -  у сучасній літературній мові - розброїтися, відмовитися від войовничих намірів.

5. Ставити  крапку - означає остаточно з'ясувати, уточнити всі подробиці, довести що-небудь до логічного завершення. Антонім. Тягнути кота за хвіст (тягти Сірка з хвоста) – Зволікати, не поспішати з чим-небудь.

6. Ставити питання руба  - запитувати про що-небудь, заявляти щось категорично, з усією рішучістю. Антонім. веремію закрутити- затіяти щось неприємне, зчинити сум'яття; або Каламутити  воду – вносити розлад, неспокій, навмисне заплутувати що-небудь просте, звичайне, переслідуючи власну мету. Або якщо розглядати фразеологізм з точки зору характеристики людини, яка може поставити питання руба, то антонім  - бути як мокра(змокла) курка – тобто безвольною, нерішучою, жалюгідною на вигляд людиною.

7. На всі сто -  який заслуговує цілковитого схвалення, правильний. Антонім. Тонко прясти - робити щось не так як слід; нетривко, ненадійно.

8. Стриміти в голові - хто-небудь невідступно думає про когось, щось. Антонім Викинути з голови (вилетіло з голови) – забути, не згадувати

9. Кроку не ступити - про неможливість вільно діяти. Антонім Розв'язати руки - дати волю дій, звільнити від залежності, обмеження у чому-небудь.

10. Стріляти словами  - говорити влучно, дотепно. Антонім. Плести нісенітниці – говорити нерозумні, беззмістовні речі, говорити дурниці, або городити теревені (дурниці. Або гнути всячину, розказувати (наговорити, набалакати, намолоти, наплести) сім (десять) мішків (кіп, лантухів, три мішки) гречаної вовни, наговорити (розказати) на вербі груші,  ахінеї (ахінею) гонити (нести, вернути, здіймати), сон рябої кобили розказувати, химині кури розводити, про химині кури торочити

Пояснення:

Похожие вопросы