проблеми сучасної молоді опитування треба скласти план 10-12
Поможіть пожалуста
Ответы
Объяснение:
Про нас
Підтримати
Русский
English
Сучасна молодь: баласт чи двигун розвитку країни
Ніколь Борт
Суспільство
17 Лютого 2016
FacebookTwitterTelegram
626
Україна зараз знаходиться на шляху реформ, впровадження яких займе не один рік, тому те, що започаткували зараз, потрібно буде реалізовувати протягом ще багатьох років. З досліджень GfK Ukraine та Gallup International, наведених у цій статті, можна побачити збільшення прояву громадської активності серед молоді. Отже, нове покоління хоче впроваджувати нові реформи та готове втілювати їх в життя вже сьогодні.
Сучасне юнацтво істотно відрізняється у своїх уподобаннях та інтересах від молоді, що була 10-20 років тому. Це нове покоління, що зростало при нових економічних, соціальних та політичних умовах. Політична ситуація в країні не може не привертати уваги, тому спостерігається активізація політичної свідомості, що знаходить вираження в інтенсивному обговоренні загальносуспільних проблем. Через велику кількість різних поглядів на одні й ті самі події з’являється потреба самому розібратися, що є правдою, а що ні, і це породжує нові інтереси та формує нові цінності.
Основні тенденції серед української молоді
З соціологічного дослідження «Молодь України 2015» , проведеного GfK Ukraine [1], яке було представлено на Всеукраїнському форумі “Інновації та реформи молодіжної політики” можна побачити, що пріоритетними сферами, що потребують уваги з боку держави, є зайнятість молоді, забезпечення її житлом, підтримка талановитої молоді, популяризація здорового та безпечного способу життя. Саме такі відповіді дали опитані громадяни України віком від 14 до 35 років.
Рис.1. Напрямки, що мають бути пріоритетними, на думку української молоді [1]
Сучасна Молодь - Баласт чи Двигун Розвитку Країни
Може здатися, що проблеми, якими стурбоване нове покоління, є егоцентричними, тому що мають особистий характер, але розв’язання цих потреб безпосередньо впливає на зміну соціально-економічного стану України на макрорівні.
Збільшення кількості робочих місць, будівництво нового житла, відкриття секцій для заняття фізичним розвитком, підтримка молодіжних центрів, що навчають молодь моральним цінностям, дають змогу знайти заняття до душі, реалізувати себе та розширити своє коло спілкування, є головними вимогами молоді. По-перше, покращення умов життя дає молодим людям відчуття захищеності, віри в майбутнє. Таким чином, у кризовій ситуації люди будуть більше довіряти діям уряду та зберігати надію на краще. По-друге, побачивши зрушення у вирішення нагальних питань, підростаюче покоління може переглянути свої плани стосовно майбутнього. Згідно з дослідженням GfK Ukraine, 17% молодих людей хочуть емігрувати за кордон. Вирішення нагальних питань може посприяти перегляду планів молоді щодо від’їду до інших країн. Отже, якщо почати розв’язувати головні проблеми молоді, можна домогтися більшої віддачі у вигляді збільшення частки працездатного населення в країні, зростання кількості талановитої молоді на ринку праці.
Треба відзначити, що вирішення проблем країни та впровадження змін не тільки вимагається молоддю від уряду, а й всіляко підтримується. Нове покоління готове брати участь у відбудові країни, що можна побачити з відповідей юнацтва на питання про національно-патріотичні настрої, мобільність та еміграційні настрої й фінансовий оптимізм.
Більша частина опитаних (81%) пишаються тим, що вони є українцями, 51% спілкуються рідною мовою. Готові захищати інтереси України навіть якщо для цього потрібно взяти в руки зброю 39%, розглядають таку можливість 17%.
Найбільше за останній час змінився показник щодо еміграції за кордон. На хвилі пробудження української національної свідомості значно зменшилась кількість молодих людей, які хочуть емігрувати з України. Для порівняння, згідно з опитуванням, проведеним інститутом Gallup International у 2013 році, респонденти віком від 18 до 24 років на питання «Якщо Ви б могли без перешкод обрати будь-яку країну світу, в якій країні Ви хотіли б жити?» тільки 22% молодих людей відповіли, що вони не хочуть емігрувати, а 3% не визначились із відповіддю [2]. У 2015 році за опитуванням GfK Ukraine на питання «Чи хотіли б Ви емігрувати?» 82% українського юнацтва відповіли,що не хотіли б залишати Україну. Щодо реальних емігрантів віком від 15 до 29 років, то за даними державної статистичної служби України в 2013 році виїхало 11 478 осіб, а за 2014 рік кількість вибулих склала 11 190 осіб [4].
Показники фінансового оптимізму є не такими вражаючими, як дані еміграційного настрою, але теж мають більшу кількість позитивних відповідей: 43% опитаних відповіло на питання про те, чи зможуть вони досягти бажаного фінансового становища, позитивно, 39% відповіли, що не бачать таких перспектив для себе.