Розкажіть про формування території України до ХХ ст.
Ответы
Ответ:
Формування території було тривалим і складним.
Заселяли територію стародавні люди з Балкан і Передньої Азії. Рештки людських поселень часів палеоліту (150-33 тис. р.т.) археологи знайшли в Придніпров’ї. Пізніше було заселено Причорномор’я.
В часи мезоліту (10-6 тис. р.т.) в степовому Придніпров’ї люди займалися збиральництвом, рибальством, мисливством. Вони приручили тварин, мали постійні житла.
У часи неоліту (6-4 тис. р.т.) люди розселилися в Лісостепу, на Поліссі; вирощували пшеницю, ячмінь. Розвивалася торгівля з грецькими містами в Північному Причорномор’ї.
В античні часи територію України в ІІІ-ІІ тис. до н.е заселяли племена Скіфів, які займалися землеробством, скотарством, мисливством, ремісництвом і торгівлею. Були засновані грецькі міста – Ольвія, Херсонес, Пантікапей, Кафа, Тіру.
Після розпаду Скіфської держави поселилися на Причорномор'ї сармати – іраномовні кочові племена. (частка «дн» - Дніпро, Дністер, Дон і т.д.)
Найдавнішими державними утвореннями, які виникли на землях України, були Скіфська держава (VII—III ст. до н. е.) і Боспорське царство (VI ст. до н. е. — IV ст.). А першою слов'янською державою — племінне об'єднання антів (IV—VI ст.), які жили на землях від Полісся до Чорного моря. Український історик Михайло Грушевський вважав його праукраїнською державою.
У найдавніших літописах згадуються східнослов'янські племена: поляни, сіверяни, древляни, бужани, волиняни, уличі, тиверці, білі хорвати, які заселяли в VII—VIII ст. великі території. Вони стали основою формування української нації. У IX—X ст. їхні землі були об'єднані навколо Києва як політичного та економічного ядра. Княжа держава Київська Русь простягалася від Чорного моря до Балтійського, від Східних Карпат до верхньої течії Волги. Вона проіснувала до XII ст., а потім розпалася на окремі князівства, більшість з яких були розбиті татарами в XIII ст. І лише Галицьке і Волинське князівства, об'єднавшись наприкінці XII ст. в Галицько-Волинську державу, зуміли зберегти незалежність і проіснували до 1340 р.
Объяснение: